امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۱۵۵۲۸
تاریخ انتشار: ۰۴ تير ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۷

با مصوبه مجلس محیط بانان از امکان حمل سلاح طبق قانون نیروهای مسلح برخوردار شدند

خرداد؛ یک عضو فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدار مجلس شورای اسلامی گفت که با مصوبه مجلس محیط بانان از بیمه عمر و حوادث و همچنین امکان حمل سلاح طبق قانون نیروهای مسلح برخوردار شدند.

سیده فاطمه ذوالقدر در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به مصوبه مجلس برای حمایت از محیط بانان و جنگل بانان گفت: محیط بانان و جنگل بانان به عنوان پاسداران نگاهداشت محیط زیست و ناجیان سرمایه های کشور علیرغم نقش و وظیفه خطیری که عهده دارند در نبود و یا ضعف قوانین کارآ، حداقل ابزاری برای دفاع از جان و امنیت خویش را نداشتند، چه برسد به آنکه بتوانند در مقابله با خاطیان و متجاوزان به محیط زیست ایستادگی قاطع داشته باشند.

وی افزود: لایحه حمایت از محیط بانان و جنگل بانان نگاه ویژه ای نسبت به حمایت از محیط بانان و رفع مشکلات این پاسداران طبیعت دارد همچنین مشکلات و معضلاتی که محیط بانان و جنگل بانان به خصوص در بخش معیشتی، بیمه عمر و حوادث و همچنین امکان حمل سلاح و مسئولیت قضائی و مدنی آن دارند با تصویب این لایحه حل خواهد شد.

به گفته ذوالقدر، مصوبه مجلس از محیط بانان و جنگل بانان در برابر آسیب های ناشی از تعارضات احتمالی و همچنین لزوم جبران خسارات مالی در قبال صدمات جانی و ضرر و زیان مالی که در راستای انجام وظیفه متحمل می شوند حمایت می‌کند.
برچسب ها: مجلس
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی