امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۱۵۶۰۱
تاریخ انتشار: ۰۴ تير ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۸

رییس‌جمهور ترکیه: تنش‌زایی آمریکا در منطقه، امنیت ترکیه را نیز تحت‌الشعاع قرار می‌دهد

خرداد؛ رییس‌جمهور ترکیه با انتقاد از تنش‌زایی آمریکا با ایران در منطقه خلیج فارس، گفت این تحولات امنیت ترکیه را نیز تحت‌الشعاع قرار می‌دهد.
«رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه امروز (سه‌شنبه) از اقدام‌های تنش‌زای آمریکا در منطقه انتقاد کرد و گفت کاهش امنیت خلیج فارس بر امنیت ترکیه نیز اثرگذار است.

به نوشته پایگاه «دیلی صاباح»، اردوغان طی سخنرانی در جمع نمایندگان پارلمانی حزب عدالت و توسعه در آنکارا گفت: «تنش‌های اخیر در خلیج فارس هم منطقه و هم کشور ما را تهدید می‌کند. ما گام‌های تعیین‌کننده‌ای را که لازم باشد، برمی‌داریم. اما این گام‌ها از بیرون به ما تحمیل نخواهد شد بلکه با توجه به مصالح داخلی (ترکیه) این کار را می‌کنیم».

وی همچنین اعلام کرد که از ماه آینده میلادی روند تحویل اجزای سامانه پدافند موشکی اس-۴۰۰ از سوی روسیه به این کشور آغاز می‌شود.

رئیس‌جمهور ترکیه با بیان اینکه از کشورهای خارجی درباره نیازهای امنیتی آنکارا اجازه نمی‌گیرد و مذاکره نیز نمی‌کند، گفت: «از ماه آینده، سامانه اس-۴۰۰ را تحویل می‌گیریم. این یک مسئله مرتبط با استقلال حکومتی ما بوده و یک گام هم از آن عقب نمی‌نشینیم».

اردوغان با هشدار به فرانسه درباره اینکه در مناقشات ترکیه با قبرس دخالت نکند، افزود: «ما قاطعانه به برداشتن گام‌های مورد نیاز در شرق مدیترانه ادامه می‌دهیم تا زمانی که مجبورشان کنیم منابع طبیعی را عادلانه تقسیم کنند. هرگز اجازه نمی‌دهیم طرح‌هایی اجرا شوند که حق ترکیه و ترک‌های قبرس را نادیده بگیرد».
نام:
ایمیل:
* نظر:
چند رسانه ای
خواندنی