امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۱۵۶۰۳
تاریخ انتشار: ۰۴ تير ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۰

واکنش سعودی‌ها به طرح صلح فلسطین/ عادل الجبیر: اگر فلسطینی‌ها این طرح را بپذیرند، بقیه هم می پذیرند!

خرداد؛ همگام با طرح صلح جارد کوشنر که تحت عنوان معامله قرن در ماه‌های اخیر اخبار و تحلیل‌های زیادی را در رسانه‌ها به‌خود اختصاص داده؛ موضوع فلسطین و اسرائیل هم دوباره به صدر مطالب تلویزیون‌ها و روزنامه‌ها آمده و خیلی‌ها در روزهای اخیر به این دعوای دیرینه‌سال پرداخته‌اند.

به گزارش شفقنا از اورشلیم پست؛ یکی از جدیدترین عکس‌العمل‌ها را نسبت به ماجرای صلح فلسطین، وزیر وزیر سابق امور خارجه عربستان سعودی انجام داده، که به‌گزارش رویترز گفته که در این موضوع اولویت با فلسطینی‌هاست و اگر قرار باشد کسی درباره سرنوشت طرح صلح تصمیم بگیرد، این تصمیم باید بر عهده فلسطینی‌ها باشد. عادل الجبیر که درباره طرح آمریکا مبنی بر پیشرفت اقتصادی فلسطین به‌عنوان بخشی از طرح صلح خاورمیانه حرف می‌زد، گفت: «اگر فلسطینی‌ها این طرح را بپذیرند، بقیه نیز خواهند پذیرفت».

این سیاستمدار سعودی روز شنبه به شبکه تلویزیونی فرانسه ۲۴ گفت که بهبود وضعیت فلسطینی‌ها برای همگان خوشایند است، ولی باید توجه داشت که روند سیاسی پایان منازعه فلسطینی‌ها با اسرائیلی‌ها نیز «اهمیت فراوانی» دارد. او در گفتگو با رسانه‌ها گفت: «فکر می‌کنم از هر چیزی که باعث شود موقعیت و وضعیت فلسطینی‌ها بهتر شود باید استقبال کرد. برای همین هم روند سیاسی صلح اهمیت فزاینده‌ای پیدا می‌کند». او در ادامه افزود: «تصمیم‌گیری درباره صلح فلسطین و اسرائیل بر عهده فلسطینی‌هاست، چرا که موضوع این بحث‌ها آن‌ها هستند و اگر فلسطینی‌ها این طرح را بپذیرند، فکر می‌کنم بی‌تردید بقیه مردم و کشورها نیز خواهند پذیرفت».

عادل الجبیر هم‌چنین گفت که ریاض هم‌چنان از روند سیاسی صلح، بر پایه ایجاد یک فلسطین مستقل برپایه مرزهای سال ۱۹۶۷ و به پایتختی اورشلیم شرقی حمایت می‌کند.
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی