امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۱۵۸۳۴
تاریخ انتشار: ۰۸ تير ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۸

تلاش ۴+۱ برای از سرگیری صادرات اورانیوم و آب سنگین ایران

خرداد؛ کشورهای باقی مانده در برجام موظف به ایجاد برنامه‌ای عملی برای از سرگیری صادرات اورانیوم و آب سنگین ایران شدند.

به گزارش خرداد به نقل از اسپوتنیک، در بیانیه روز جمعه وزارت امور خارجه روسیه در ارتباط با حضور سرگئی ریابکوف، معاون وزیر خارجه روسیه در نشست کمیسیون مشترک کشورهای باقی مانده در برجام (روسیه، بریتانیا، آلمان، ایران، چین و فرانسه) آمده است: کشورهای شرکت کننده در توافق هسته ای اقدامات لازم برای بازگرداندن صادرات اورانیوم با غنای پایین و آب سنگین از ایران را توسعه خواهند داد.

در ادامه این بیانیه ذکر شده است که "در چارچوب جنبه‌های هسته ای" برجام، کارشناسان کشورهای عضو، موظف هستند تا با انجام اقدامات عملی به ایران اجازه دهند با وجود تحریم‌های آمریکا، اورانیوم کم غنی شده و آب سنگین خود را صادر کند.

این نشست که دوازدهمین نشست کمیسیون مشترک برجام به شمار می رود، روز جمعه 28 ژوئن در سطح معاونان و مدیران کل سیاسی ایران و گروه 4+1 به ریاست هلگا اشمید، دبیر کل سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا در هتل کوبورگ وین برگزار شد. عباس عراقچی، معاون وزیر امور خارجه ایران ریاست هیات ایران را در این نشست بر عهده داشت.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی