امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۱۶۶۱۳
تاریخ انتشار: ۱۸ تير ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۵

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش : آمریکا بداند که با ایران مقتدر و مستقل رو بروست

خرداد؛ رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش با بیان اینکه زدن پهپاد آمریکایی بیانگر بخشی از توان دفاعی ماست و نه همه توان ما گفت: آمریکا باید اندازه های خود را بشناسد و بداند که با ایران مقتدر، مستقل و دیکته ناپذیر روبروست از این رو باید در تعامل خود با ایران تجدیدنظر کند.

به گزارش روابط عمومی ارتش، حجت الاسلام و المسلمین عباس محمدحسنی گفت: به دلیل پیدایش چند رخداد الهی، معادلات سیاسی و نظامی منطقه به سود ایران رقم خورده است. به همین دلیل امروز جایگاه ایران در منطقه حتی نسبت به یک ماه قبل متفاوت تر شده است. به طوری که برخی از حکام حاشیه خلیج همیشه فارس به این نتیجه رسیده اند که باید در مواضع خود با ایران تجدید نظر کنند و بدانند که با ایران باشند منافعشان بیشتر تامین می شود.

وی با اشاره به سخنرانی روشنگرانه مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در سالروز ارتحال امام راحل افزود: بیایانات راهبردی مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) نگاه منطقه را به اقتدار ایران و نگاه مسئولان را نسبت به ضعف دشمن ارتقاء بخشید. همه فهمیدند که ما قوی تر از آن هستیم که دشمن تصور می کند و مسئولان هم دانستند که دشمن ضعیف تر از آن است که به نظر می‌رسد.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش یادآور شد: دیدار نخست وزیر ژاپن با مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و پاسخ های حکیمانه و عزتمندانه ایشان از دیگر عوامل ارتقای جایگاه ایران اسلامی به شمار می رود.

نماینده ولی فقیه در ارتش با اشاره به تعیین مهلت برای کاهش تعهدات برجامی و عمل به آن، گفت: دو بازه ۶۰ روزه برای عمل اروپایی‌ها به تعهدات‌شان تعیین شد و گفته شد که اگر اروپا پای کار نیاید، تعهدات برجامی خودمان را کاهش می‌دهیم. این کار نشان داد که اگر در جایی صبر می‌کنیم و حکمت به خرج می‌دهیم، دلیل بر ضعف ما نیست. اکنون اروپایی‌ها دنبال راه چاره هستند تا از بن بستی که خودشان ایجاد کرده اند خارج شوند. از طرفی کشور های اطراف خلیج فارس نیز بیشتر متوجه شده اند که ما مرد عمل هستیم.

حجت الاسلام و المسلمین محمدحسنی با اشاره به رزمایش های اخیر ارتش سرعت عمل نیروهای مسلح ایران در رسیدن به آماده باش کامل را از علل افزایش جایگاه منطقه‌ای ایران دانست و گفت: برخی از کاروان‌های بزرگ نظامی ما در کمتر از ۲۴ ساعت از تهران و اصفهان به نقاط مدنظر منتقل شدند و آماده پاسخ کوبنده و پشیمان کننده ای به دشمن شدند. دشمن با مشاهده این موارد از مواضع خصمانه خود عقب نشینی کرد.

وی با اشاره به پهپادهای انصارالله یمن و نقش آفندی این کشور بعد از گذشت چندین سال از حملات عربستان سعودی، افزود: دو فرودگاه عربستان به طور کلی تعطیل شده است. در صورت تدام جنگ علیه ملت یمن انصارالله قادر خواهد بود فرودگاه های ریاض و جده را هم به تعطیلی بکشاند.

وی افزود: این موضوع برای ما فرصت آفرین و برای دشمن بسیار بیم آفرین است و آثار آن هم ظاهر شده است.

نماینده ولی فقیه در ارتش به رهگیری و نابودی پهپاد آمریکایی در مرزهای آبی کشور با تیزهوشی نیروهای مسلح اشاره کرد و گفت: دشمن باور نمی کرد ما بتوانیم این پهپاد را بزنیم. آمریکا دو پهپاد از این مدل داشت که یکی را ما زدیم. آن یکی هم با این رخ داد به منزله تاریخ مصرف گذشته به حساب می آید. اگر پهپاد دوم هم وارد ایران شود، نابود خواهد شد.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش ادامه داد: آیا زدن پهپاد آمریکایی همه توان ما در زدن پرنده‌های دشمن است؟ خیر. این بخشی از توان ما است. آن‌ها باید در تعامل خود با ما تجدید نظر کنند. ثابت شد که ما خیلی قوی هستیم و موشک‌های ما فوتوشاپ نیستند. خط قرمز ما مرزهای آبی، خاکی و هوایی هستند.

وی با اشاره به آیه ای از سوره آل عمران که می‌فرماید اگر شما موفقیتی داشته باشید دشمن ناراحت می‌شود و اگر گرفتاری داشته باشید، دشمن خوشحال می‌شود گفت: همه دنیا از سیل در ایران ناراحت بودند اما قند در دل آمریکایی‌ها آب شد که ایران با مشکل مواجه شده است. ما انتظار کمک از دولت این کشور را نداشتیم بلکه می‌خواستیم هموطنان‌مان به مردم کمک کنند ولی دولت خبیث آمریکا مانع شد.

حجت الاسلام و المسلمین محمدحسنی افزود: تا زمانی که رابطه ما با خداوند وصل است، زنجیره پیروزی‌ها با ما و زنجیره شکست‌ها با آمریکا خواهد بود. ملت ایران ۴۰ سال است که پای ارزش‌های خود ایستاده اند. خداوند هم در عین ناباوری دوست و دشمن، نصرت‌های خود را به ما ارزانی داشته است.
برچسب ها: آمریکا ، ارتش
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای