امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۱۶۶۹۰
تاریخ انتشار: ۱۹ تير ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۵

روایت یک نماینده مجلس از «صفر شدن فروش نفت» در لایحه اصلاح ساختار بودجه

خرداد؛ هدایت‌الله خادمی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان، در ارزیابی خود از «اصلاح ساختار بودجه» گفت: لایحه اصلاح ساختار بودجه در حال حاضر در دستور کار دولت قرار دارد و گفته می‌شود فروش نفت در این لایحه به عدد صفر خواهد رسید.

وی تاکید کرد: دولت‌مردان قرار است پیرو این لایحه در آمد‌های بودجه را از محل‌های دیگری، چون فروش املاک دولتی و دریافت مالیات تامین کنند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس بیان داشت: البته ما اگر نتوانیم نفت‌مان را بفروشیم درآمد‌های محصولات وارداتی‌مان هم کمتر خواهد شد و اگر واردات هم کم شود دیگر مالیات و عوارض هم کمتر خواهد شد که این خود می تواند منجر به کاهش برخی از درآمدها شود و مشکلاتی ایجاد کند.

این نماینده مجلس اظهار کرد: البته باید به این نکته توجه داشت که نباید همه نگاهمان به فروش نفت باشد. ما باید در کشور به تولید اهمیت دهیم.
 
خادمی تصریح کرد: پرداختن به سازوکارهای ایجاد تولید در کشور باید در اولویت اصلاح ساختار بودجه قرار گیرد.
برچسب ها: فروش نفت ، بودجه
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی