امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۱۶۷۱۲
تاریخ انتشار: ۱۹ تير ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۰

برای صادرات نفت؛ عراق جزیره مصنوعی احداث می‌کند

خرداد؛ هیئت دولت عراق با پیشنهاد احداث یک جزیره مصنوعی در آب های منطقه ای این کشور برای صادرات نفت خام موافقت کرد.

به گزارش شفقنا به نقل از رسانه های خبری جهان عرب، هیئت دولت عراق شامگاه سه شنبه جلسه هفتگی خود را در شهر بغداد و به ریاست «عادل عبدالمهدی»، نخست وزیر این کشور برگزار کرد جایی که طی آن دو توصیه شورای وزارتی انرژی در رابطه با صادرات نفت خام را به تصویب رساند.

دفتر عبدالمهدی با صدور بیانیه ای در این باره اعلام کرد که هیئت دولت عراق با توصیه های شورای وزارتی انرژی برای احداث یک جزیره مصنوعی جهت صادرات نفت خام در آب های منطقه ای این کشور و همچنین خط لوله صادرات نفت خام به اردن موافقت کرد.

این در حالی است که نخست وزیر عراق در کنفرانس خبری پس از برگزاری جلسه هفتگی هیئت دولت نیز ضمن ابراز نگرانی نسبت به تنش در تنگه «هرمز» به دلیل تاثیر آن بر اقتصاد کشورش، تاکید کرد که در حال بررسی طرح های اضطراری با هدف ایجاد مسیرهای جایگزین برای صادرات نفت خود در صورت توقف صادرات از طریق این تنگه هستند.

عبدالمهدی ضمن تاکید بر این که عراق گذرگاه های صادرات نفت را از دست داده و به ایجاد تنوع در مسیرهای صادرات آن نیاز دارد، در این باره افزود: در جلسه هیئت دولت چندین توصیه به تصویب رسید که صادرات نفت به اردن و سوریه نیز در میان آنها می باشد.
برچسب ها: نفت ، عراق
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی