امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۱۶۷۲۳
تاریخ انتشار: ۱۹ تير ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۷

ترامپ: سفیر انگلیس در آمریکا گیج و احمق است/ "ترزا می" حرفم را گوش نداد و به سیاست "احمقانه" خود پافشاری کرد!

خرداد؛ وزیر خارجه انگلیس: توییت های ترامپ، توهین آمیز است.

دونالد ترامپ بالاخره نتوانست جلوی زبان گزنده خود را بگیرد و دیروز در واکنش به افشای ای‌میل‌های جنجالی سفیر بریتانیا در واشنگتن در رشته توییت‌هایی عصبانیت خود را از اظهارات "کیم داروک" سفیر بریتانیا در واشنگتن، آشکار کرد.

به گزارش عصرایران، جنجال افشای ای‌میل‌های "کیم داروک " (یا داروش) روز یکشنبه با انتشار بخشی از ای‌میل‌های سفیر بریتانیا در واشنگتن از سوی نشریه انگلیسی" میل آن ساندی" آغاز شد. سفیر بریتانیا در این ای‌میل‌ها دولت ترامپ را متزلزل، ناکارآمد و بی‌منطق دانسته و سیاست او در قبال ایران را سردرگم و متناقض توصیف کرده بود.

ترامپ در نهایت 2 روز بیشتر نتوانست تاب بیاورد و روز سه‌شنبه با نوشتن چند توییت واکنش نشان داد، واکنشی که از "ترزا می" نخست وزیر مستعفی بریتانیا گرفته تا سفیر بریتانیا در لندن را شامل می‌شد.

ترامپ درباره "ترزا می" با لحنی عصبانی نوشت:" پیش تر به او(ترزا می) راه و چاره درباره (توافق خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا= برگزیت) را نشان دادم اما او بر سیاست‌های احمقانه خود اصرار کرد و به این ترتیب نتوانست کاری از پیش ببرد. یک فاجعه!"

او همچنین در ادامه به شدت به کیم داروک سفیر بریتانیا در لندن تاخت و او را فردی احمق توصیف کرد. او نوشت:" من سفیر را نمی‌شناسم اما به من گفته‌اند که یک احمق به تمام معناست. به او بگویید ایالات متحده آمریکا هم‌اکنون بهترین اقتصاد و نیروی نظامی دنیا را دارد. با فاصله ای بسیار زیاد از دیگر کشورها..."

ترامپ در توییتی دیگر درباره سفیر بریتانیا نوشت:" سفیر گیجی که انگلیس به ایالات متحده قالب کرده تحفه‌ای نیست که ما از او خوشمان بیاید، آدم بسیار احمقی است. او بهتر است با کشورش و نخست‌وزیر ترزا می درباره مذاکرات شکست‌خورده برگزیت صحبت کند و خیلی از انتقادات من از نحوه مدیریت آن ناراحت نباشد."

توییت های ترامپ در واکنش به اظهارات سفیر بریتانیا در واشنگتن

دعوای ترامپ با انگلیس: سفیر انگلیس در آمریکا گیج و احمق است/

بسیاری از ناظران و تحلیلگران در بریتانیا توییت‌های ترامپ درباره ترزا می و سفیر بریتانیا را توهین‌آمیز دانسته و لحن آن را متناسب با دو کشور متحد سنتی ندانسته‌اند.

"جرمی هانت" وزیر امور خارجه بریتانیا در توییتی اظهارات ترامپ درباره نخست وزیر بریتانیا و سفیر این کشور در واشنگتن را توهین آمیز توصیف کرده و نوشت:" دوستان، با هم صریح صحبت می‌کنند، من هم همین کار را انجام دهم: این اظهارات درباره نخست‌وزیر ما و کشور من توهین‌آمیز و نادرست هستند. دیپلمات‌های شما نظرات محرمانه خودشان را به وزیر خارجه‌ "پمپئو"ارائه می‌دهند، دیپلمات‌های ما هم همین کار را انجام می‌دهند... شما گفته‌اید بین آمریکا و انگلیس عالی‌ترین ائتلاف برقرار است، من هم با شما موافقم، اما متحدان باید با احترام با یکدیگر صحبت کنند، همان‌‌‌ رویه‌ای که ترزا می همیشه در قبال شما پیش گرفته است. سفرا توسط دولت انگلیس منصوب می‌شوند و اگر من نخست‌وزیر شوم، سفیرمان در سمتش باقی خواهد ماند."

گفتنی است کیم داروک که یک دیپلمات عالی‌رتبه و باسابقه بریتانیایی است لقب "سِر" دارد و قرار است ماموریت او در واشنگتن آخرین ماموریت دوران کاری او پیش از بازنشستگی باشد. دوران کاری او در وزارت امور خارجه بریتانیا چند ماه دیگر به سرخواهد آمد و وزیر خارجه بریتانیا تاکید کرده قصد تعویض او را تا پایان ماموریتش ندارد.

برچسب ها: ترامپ ، ترزا می
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی