امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۱۶۷۲۴
تاریخ انتشار: ۱۹ تير ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۱

پنتاگون: 1.2 میلیون دلار، هزینه مانور نظامی جشن استقلال آمریکا

خرداد؛ ترامپ در روز دوشنبه اعلام کرد برنامه "سلام به آمریکا" را در سال آینده نیز تکرار می‌کند. همین نظر ترامپ باعث شد تا سه نماینده دموکرات خواستار نظارت فدرال بر هزینه‌های این رویداد شوند.

پنتاگون هزینه‌های بخش نظامی جشن و مانور روز استقلال آمریکا در 4 جولای 2019 (پنجشنبه 13 تیر ماه) را حدود 1.2 میلیون دلار اعلام کرد.

به گزارش عصر ایران به نقل از سایت روزنامه "یو‌اس‌آ تودِی"، پناگون اعلام کرد جشن دونالد ترامپ برای روز استقلال آمریکا که با مانور تانک و خودروهای سنگین نظامی و نمایش هوایی جنگنده‌ها همراه بود، حداقل 1.2 میلیون دلار از بودجه نظامی این کشور را صرف کرد.

مقامات دفاعی پنتاگون در روز گذشته اعلام کردند: هزینه صرف شده برای روز استقلال از بودجه آموزشی پرسنل این وزارتخانه کسر شده است.


تحت فشار نمایندگان و رسانه‌ها پنتاگون اعلام کرد: 1.2 میلیون دلار از بودجه را صرف جشن استقلال کردیم

پنتاگون در بیانیه‌ای اظهار کرد: بخش دفاعی آمریکا از برنامه "سلام به آمریکا" (جشن روز استقلال در واشنگتن) با پروازهای نمایشی، نمایش تجهیزات نظامی و مانورهای انسانی حمایت کرد. بودجه این نمایش‌‌ها از سرویس دفاعی صرف شد. بخشی از بودجه آموزش که برای آمادگی نیروهای دفاعی ارزش زیادی دارد، صرف ساعت‌ها پرواز نمایشی شده و بخشی بیشتری از بودجه نیز برای نمایش تجهیزات جنگی مورد استفاده قرار گرفته است.

در هفته‌های اخیر، کاخ سفید و دیگر مقامات دولت ترامپ در کنار آژانس‌های فدرال و پنتاگون برای برگزاری این رویداد برنامه‌ریزی‌های فشرده‌ای را انجام داده‌اند.

پنتاگون: 1.2 میلیون دلار، هزینه مانور نظامی جشن استقلال آمریکا

اما پس از مراسم روز استقلال، مقامات دولت آمریکا در خصوص هزینه‌های سنگین و اضافی این رویداد زیر سوال رفته و تحت فشار قرار گرفتند. با این وجود وزارت کشور آمریکا در خصوص هزینه‌ این روز جزئیاتی را اعلام نکرده است.

رادیوی ملی آمریکا (NPR)،  پرسش در خصوص هزینه‌های روز استقلال را از سازمان‌ها و آژانس‌های محلی و ملی آغاز کرده و تا کنون دستاوردی نداشته است.

ترامپ در روز دوشنبه اعلام کرد برنامه "سلام به آمریکا" را در سال آینده نیز تکرار می‌کند. همین نظر ترامپ باعث شد تا سه نماینده دموکرات خواستار نظارت فدرال بر این  رویداد شوند.

ترامپ جشن روز استقلال آمریکا را "سلام به آمریکا" نامگذاری کرده است.

ترامپ در باره این جشن گفت: جشن استقلال روز فوق‌العاده‌ای برای آمریکا بود و دست‌آوردهای زیادی برای این کشور به همراه آورد. 

تحت فشار نمایندگان و رسانه‌ها پنتاگون اعلام کرد: 1.2 میلیون دلار از بودجه را صرف جشن استقلال کردیم

وی در کاخ سفید گفت: ما تصمیم جدید را برای تکرار این روز در سال آینده خواهیم گرفت و احتمالا از "آینده قابل پیش‌بینی" صحبت ‌می‌کنیم.

براساس پیشنهاد ترامپ، جشن استقلال امسال به شکلی گسترده و متفاوت برگزار شد. براساس پیشنهاد ترامپ، جشن استقلال آمریکا با مانور نیروهای نظامی همراه شد.

به همین دلیل برخی از سناتورهای دموکرات آمریکا از اداره حسابرسی دولت خواستند تا به بررسی مبلغ صرف شده از حجم مالیات بپردازد.

پنتاگون: 1.2 میلیون دلار، هزینه مانور نظامی جشن استقلال آمریکا

تام اودال، نماینده "نیومکزیکو"، پاتریک لیای نماینده "ورمونت" و کریس ون هولن نماینده  "مری‌لند" نیز خواستار رسیدگی و نظارت فدرال بر مراسم "بزرگداشت"  نظامی ترامپ شدند.

پنتاگون در واکنش به فضای موجود در روز سه شنبه، جزئیات کامل از امکانات جشن چهارم جولای  را منتشر کرد.

در نمایش هوایی پنتاگون حدود 22 فروند بالگرد و جت حرکات آکروباتیک هوایی انجام دادند. بیشتر این وسایل هوایی بر فراز شهرهای ویرجینیا، فلوریدا، جورجیا، میسوری و کالیفرنیا مانور دادند.

پنتاگون همچنین با استفاده از حمل و نقل دریایی دو تانک "آبرامز M1A2" و  دو خودروی جنگی "بردلی M2" را  از طریق خط راه آهن به "واشنگتن دی. سی" منتقل کرد.

در عین حال سه گروه برجسته نظامی بعد از سخنرانی ترامپ به اجرای برنامه پرداختند.

هزینه زمان صرف شده برای تمرین پروازهای نمایشی بیش از 500 هزار دلار برآورد می‌شود.

برچسب ها: پنتاگون ، آمریکا
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی