امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۱۶۷۳۶
تاریخ انتشار: ۱۹ تير ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۳

روانچی خواستار آزادی سریع نفتکش ایرانی از سوی انگلیس شد

خرداد؛ نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد توقیف نفتکش ایرانی از سوی انگلیس را راهزنی دریایی و نقض قوانین بین المللی دانست و از لندن خواست در اسرع وقت این نفتکش را آزاد کند.

مجید تخت روانچی روز چهارشنبه در گفت وگو با شبکه خبری "بی بی سی ورلد" افزود: در حال حاضر ما در توافق هسته ای هستیم و دیگران را دعوت می کنیم که در توافق بمانند اما ایران به "مرحله سوم" برنامه افزایش غنی سازی اورانیوم خود ادامه می دهد، مگر اینکه اروپایی ها به وعده خود در تحقق مزایای اقتصادی ایران مطابق این توافق عمل کنند.

وی ادامه داد: ظاهراً، علاوه بر ایالات متحده، اروپایی ها هم تا به امروز تمام تعهدات خود را برآورده نکرده اند. ما گفته ایم که نمی خواهیم به سقف ۳.۶۷ درصدی غنی سازی اورانیوم متعهد بمانیم. هنوز به مرحله سوم نرسیده ایم اما اگر برسیم قطعاً پیش از آن اعلام خواهیم کرد.

نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد درباره هشدارهای فرماندهای نظامی ایران درباره هرگونه حمله احتمالی هم اظهار کرد: این یک تهدید نیست بلکه علامتی است که ایرانی ها در صورت حمله احتمالی دست روی دست نخواهند گذاشت.

تخت روانچی همچنین توقیف نفتکش ایرانی از سوی انگلیسی ها را نمونه بارز "راهزنی دریایی و نقض قوانین بین المللی" دانست و اضافه کرد: بهتر است دولت انگلیس این نفتکش را در اسرع وقت آزاد کند، در غیر این صورت پیامدهایی خواهد داشت.

وی درباره احتمال جنگ آمریکا و ایران هم گفت فکر نمی کند که دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا خواستار جنگ با ایران باشد اما معتقد است برخی از اطرافیان وی همچون جان بولتون مشاور امنیت ملی وی به دنبال این هستند.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد تصریح کرد مذاکره با آمریکا نمی تواند انجام شود مگر اینکه آمریکایی ها حداقل تحریم ها را لغو کنند.

تخت روانچی همچنین ادعای سقوط اقتصاد ایران در صورت کاهش صادرات نفت را "فرضیه ای پوچ" دانست و افزود: ما تحت شرایط مختلف بدتر از امروز عمل کرده ایم و مطمئن هستیم که می توانیم دوباره مدیریت کنیم.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی