امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۱۶۷۸۳
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۴

تدوین طرح جامع توسعه راهبردی جزایر خلیج‌فارس

خرداد؛ معاون وزیر راه و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی از "تدوین طرح جامع توسعه راهبردی جزایر خلیج‌فارس" توسط کارگروه تخصصی سواحل، جزایر و بنادر کار ویژه مرز شورای امنیت کشور طی دو ماه آینده خبر داد.

به گزارش ایسنا، محمد راستاد در سی و چهارمین نشست کارگروه تخصصی سواحل، بنادر و جزایر کار ویژه مرز شورای امنیت کشور که به میزبانی بندر ابوموسی برگزار شد، با تأکید بر بهبود و توسعه زیرساخت‌های حمل‌ونقل دریایی و هوایی برای دسترسی به جنوبی‌ترین جزیره کشور، گفت: بر اساس مذاکرات صورت گرفته در این کارگروه، مکانیزم‌های حمایتی برای بهبود و توسعه ظرفیت‌های تردد دریایی و هوایی به این جزیره توسط استانداری هرمزگان پیشنهاد شود تا در کارگروه تخصصی مورد پیگیری قرار گیرد.

وی با اشاره به انجام طرح مدیریت یکپارچه توسعه جزیره ابوموسی توسط سازمان بنادر و دریانوردی در قالب طرح تدقیق ICZM ، افزود: نتیجه مطالعات این طرح مطالعاتی در سی و چهارمین نشست کارگروه تخصصی سواحل، بنادر و جزایر به میزبانی ارائه شد و مقرر شد برنامه‌های اقدام و رویکردهای عملیاتی مشخصی برای پیگیری مطالعات طرح جامع، تکمیل و تصویب شود.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با بیان این‌که سند توسعه جزیره ابوموسی، مصوبه هیئت دولت است، تأکید کرد: بر اساس این مصوبه، بنا شد پیشنهادهای مربوطه در این زمینه از طریق کارگروه تخصصی به کار ویژه مرز شورای امنیت منعکس شود تا به مراجع مربوطه و دستگاه‌های مدنظر منعکس شود و ترتیبات اجرا مورد پیگیری قرار گیرد.

معاون وزیر راه و شهرسازی درباره پیش‌بینی زیرساخت‌های موردنیاز جزیره ابوموسی، گفت: ازجمله زیرساخت‌های موردنیاز، مباحث مربوط به صنعت گردشگری دریایی است که قرار شد سازمان بنادر و دریانوردی مکانیزم‌های حمایتی با اولویت ویژه برای طرح توسعه گردشگری جزیره ابوموسی را معرفی کند.

وی بر لزوم عزم ملی و همگرایی تمامی ارگان‌ها و دستگاه‌ها برای رونق بخشی به صنعت گردشگری دریایی در جنوبی‌ترین جزیره ایران تأکید کرد.

در این نشست همچنین مصوب شد "ساختمان مرجع دریایی" شهرستان ابوموسی در بندرگاه این جزیره احداث شود.

به گزارش ایسنا، سی و چهارمین نشست کارگروه تخصصی سواحل، بنادر و جزایر شورای امنیت کشور با حضور همه اعضا و با ریاست محمد راستاد؛ مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در جزیره ابوموسی برگزار شد؛ در این نشست که معاون عمرانی استاندار هرمزگان و فرماندار جزیره ابوموسی نیز حضور داشت، گزارشی از آخرین وضعیت طرح جامع جزایر جنوبی ایران ارائه شد.
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی