امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۱۶۷۹۸
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۹

۲۲ کشور دنیا رفتار چین با مسلمانان اویغور را محکوم کردند

خرداد؛ چند کشور در نامه‌ای خطاب به سازمان ملل متحد رفتار چین با مسلمانان این کشور را محکوم کردند.

به گزارش سی‌ان‌ان ، ۲۲ کشور جهان از جمله ژاپن و انگلیس بازداشت و نگهداری اجباری ۱ میلیون مسلمان اویغور و فشار علیه این قوم را محکوم کرده و از چین خواستند در سیاست‌های خود در برخورد با اقلیت‌ها تجدیدنظر کند. این کشورها در نامه خود به میشل باشله رییس نهاد حقوق بشری سازمان ملل از چین خواستند اجازه دهد کارشناسان سازمان ملل وارد استان سین‌کیانگ شده و از وضعیت مسلمانان اویغور باخبر شوند.

چین دهه‌ها است به بهانه جلوگیری از افراطی شدن مسلمانان اویغور فشار بی‌امانی به آنها وارد می‌کند. بیش از یک میلیون مسلمان در برنامه اجباری آموزش عقیدتی و سیاسی شرکت داده شده‌اند و فرزندان بسیاری از آنها نیز جدا نگهداری می‌شوند. همچنین شرکت در آیین‌های مذهبی و همچنین حجاب اسلامی در بسیاری از نقاط سین کیانگ (ترکستان) ممنوع است. چین همه این اتهامات را رد کرده و به خبرنگاران اجازه نمی‌دهد برای تهیه گزارش وارد این استان مسلمان‌نشین شوند.
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی