امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۱۶۸۰۸
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۵

عربستان به فهرست خاکستری اتحادیه اروپا اضافه می‌شود

خرداد؛براساس اسناد محرمانه اتحادیه اروپا، عربستان در ماه فوریه به فهرست سیاه ۲۳ کشور که به‌خاطر حمایت از تروریسم و پول‌شویی تهدیدی برای این بلوک به حساب می‌آیند اضافه شد، اما با فشار مقام‌های سعودی این کشور از فهرست مذبور خارج شد.

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری رویترز، اتحادیه اروپا ممکن است فهرست کشورهایی را که ممکن است در آن‌ها پولشویی روی دهد مورد بازبینی قرار دهد و عربستان سعودی را وارد لیست خاکستری خود کند.  

براساس اسناد محرمانه اتحادیه اروپا، عربستان در ماه فوریه به فهرست سیاه ۲۳ کشور که به‌خاطر حمایت از تروریسم و پولشویی تهدیدی برای این بلوک به حساب می‌آیند اضافه شد، اما با فشار مقام‌های سعودی این کشور از فهرست مذبور خارج شد.

«ورا جورووا»، کمسیر بررسی این پرونده، فهرست این کشورها را مورد بازبینی قرار داده است.

در فرآیند جدید، کشورهایی که ظن دست داشتن‌شان در پول‌شویی می‌رود براساس «رویکرد»شان دسته‌بندی می‌شوند.

در این سازوکار جدید، کشورها ابتدا در یک فهرست خاکستری قرار گرفته و چنانچه نتوانند اصلاحات لازم را انجام دهند وارد فهرست سیاه می‌شوند.
برچسب ها: عربستان ، اروپا
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی