امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۱۶۸۴۷
تاریخ انتشار: ۲۱ تير ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۰

هشدار شدیدالحن چین به آمریکا: با آتش بازی نکنید

خرداد؛وزیر امور خارجه چین درخصوص تایوان به آمریکا هشدار داد «با آتش بازی نکند».

به گزارش  خبرگزاری رویترز، وانگ یی، وزیر امور خارجه چین درخصوص تایوان به آمریکا هشدار داد «با آتش بازی نکند».

بر این اساس، «وانگ یی» وزیر خارجه چین امروز جمعه ضمن هشدار شدید به آمریکا از این کشور خواست از قراردادهای فروش تسلیحات به تایوان خودداری کند.

وی تاکید کرد این اقدام واشنگتن بازی با آتش است. وانگ یی که در بلغارستان به سر می‌برد تصریح کرد هر قدرت خارجی نمی‌تواند از اتحاد چین با استان جدا شده خود(تایوان) جلوگیری کند و هیچ نیروی نیز نباید تلاشی برای انجام آن کند.

دولت پکن همچنین سفر روز پنج شنبه «تسای اینگ ون» رئیس جمهور تایوان به نیویورک که خشم مقامات چینی را موجب شده است، را نیز محکوم کرد.

وزیر خارجه چین همچنین تهدید کرد هر شرکتی که تسلیحات به تایوان بفروشد از سوی چین تحت تحریم قرار خواهد گرفت. وزارت دفاع آمریکا روز دوشنبه گذشته خبر داد وزارت امور خارجه این کشور فروش احتمالی تانک‌های آبرامز M۱۲AT و موشک‌های استینگر و تجهیزات مربوطه به ارزش ۲.۲ میلیارد دلار به تایوان را تایید کرده است.

این اقدام آمریکا نقض "سیاست چین واحد" است که تا کنون چندین بار از سوی روسای جمهور آمریکا مورد تاکید و موافقت قرار گرفته است. «گنگ شوانگ» سخنگوی وزارت امور خارجه چین روز سه‌شنبه، اقدام وزارت دفاع آمریکا در تأیید فروش 2.2 میلیارد دلار تسلیحات به تایوان را نقض جدی قوانین بین‌المللی خواند. شوانگ گفته: «این اقدام (آمریکا)، سیاست «یک-چین» (چین متحد) و سه بیانیه مشترک آمریکا-چین را نقض می‌کند. این مداخله جدی در امور داخلی چین است که به حاکمیت منافع امنیتی این کشور لطمه وارد می‌کند. ما اعتراض خود را به اینگونه اقدامات، ابراز می‌کنیم».
برچسب ها: چین ، آمریکا
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی