امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۱۶۹۰۶
تاریخ انتشار: ۲۲ تير ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۲

رد درخواست آمریکا برای خرید محصولات کشاورزی چین

خرداد؛ به رغم درخواست دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا از چین برای خرید بیشتر محصولات کشاورزی، پکن فعلا چنین برنامه ای ندارد.

روزنامه ساوت چاینا هنگ کنگ روز شنبه خاطر نشان کرد همزمان کسری تجاری آمریکا که در ماه می امسال (۱۰ اردیبهشت- ۱۰ خرداد ۱۳۹۸) در برابر چین ۲۶ میلیارد و ۹۰ میلیون دلار بود در ماه ژوئن (۱۰ خرداد – ۱۰ تیر ۱۳۹۸) با یک افزایش چشمگیر به ۲۹ میلیارد و ۹۲۰ میلیون دلار رسیده و ۱۱ درصد بیشتر شده است.

آمریکا پس از اجلاس سران گروه بیست و دیدار رییسان جمهوری این کشور و چین گفته بود پکن خریدهای بیشتری در زمینه فراورده های کشاورزی انجام خواهد داد اما چنین اتفاقی نیفتاده است.

ترامپ در توئیتی اعلام کرده است که "شی جین پینگ” رییس جمهوری خلق چین قول داده بود که خریدهای کشاورزی از آمریکا بیشتر خواهد شد اما آمارها نشان داده است که چین تن به چنین توافقی نداده است.

یکی از دلایلی که به نوشته این روزنامه باعث شده است تا کسری تجاری آمریکا در برابر چین باز هم افزایش یابد این است که چینی ها خریدهای کشاورزی از آمریکا را افزایش نداده اند.

رسانه هنگ کنگی می نویسد که ترامپ طرف چینی را تحت فشار گذاشته بود که باید خریدها را افزایش دهد اما این موضوع از سوی رییس جمهوری خلق چین مورد قبول واقع نشده است.

واردات چین از آمریکا در ماه ژوئن امسال نسبت به دوره مشابه سال ۲۰۱۸ میلادی ۳۱.۴ درصد کاهش یافته و فقط میزان واردات از آن کشور ۹ میلیارد دلار بوده و صادرات چین به آمریکا نیز ۸.۷‬ درصد کمتر شده و به ۳۹ میلیارد دلار رسیده است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی