امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۱۶۹۰۹
تاریخ انتشار: ۲۲ تير ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۶

فرستاده ترامپ: بدترین کابوس ایران صلح اسرائیل و فلسطین است/هیچ تضمینی به فلسطینی ها نمی دهیم/هزینه شکست طرح ترامپ بر دوش فلسطنی ها خواهد بود

 خرداد؛ فرستاده آمریکا به خاورمیانه مدعی شد که بزرگترین کابوس در ایران، دستیابی به توافق صلح میان اسرائیل و فلسطینیان است.

به گزارش «جیسون گرینبلات» در گفتگو با روزنامه سعودی «الشرق الاسط»، گفت: ایران فقط خواهان مشکل آفرینی در منطقه و مصلحت این کشور سیطره بر بخش بزرگی از آن است.

فرستاده دونالد ترامپ به خاورمیانه مدعی شد: ایرانی ها از فلسطینی ها بویژه حماس به عنوان ابزار استفاده می کنند. حماس یک گروه تروریستی است که ایران از آن حمایت می کند. حزب الله هم به همین شکل است و ماموریتش مشکل آفرینی است.

وی در ادامه طرح آمریکا برای صلح میان فلسطینیان و اسرائیلی ها را طرحی واقع گرایانه خواند و با اشاره به اینکه این طرح می تواند به نزاع عربی- اسرائیلی پایان دهد و زندگی و آینده بهتری را برای هر دو طرف به ارمغان آورد، در ادامه گفت: طرحی که زمان طرح آن را دونالد ترامپ مشخص خواهد کرد، حاوی ۶۰ صفحه است و کاری با موضوع تشکیل دو کشور ندارد و محوریت آن مسائلی نظیر حل اوضاع غزه و تعامل با گروههایی نظیر حماس و جهاد اسلامی است و راههای سابق آمریکا برای قضایایی نظیر شهرک سازی، پناهجویان و قدس را قبول ندارد.

گزینبلات از همه خواست منتظر این طرح باشند و افزود: طرح مذکور مبتنی بر گفتگوهای میان دو طرفی است که در نهایت همه چیز را آنها مشخص خواهند کرد.

وی در عین حال و برخلاف مواضع دیگر مقامات آمریکا گفت: در صورتی که یکی از طرف ها این طرح را رد کند، واشنگتن هیچ  کاری نمی تواند بکند زیرا نمی تواند یکی از طرفها را برای پذیرش چیزی مجبور کند.

گرینبلات در پاسخ به اینکه اگر طرف فلسطینی و یا هر دو طرف، طرح سیاسی واشنگتن برای صلح را نپذیرند، چکار می کنید؟، تصریح کرد: هیچی. یا اینکه دو طرف به امضای توافق متمایل می شوند و برای امضای آن تلاش می کنند ودرغیر این صورت اوضاع به همان شکل ادامه خواهد یافت.

وی در پایان گفت: در صورتی که طرح سیاسی معامله قرن شکست بخورد، زندگی فلاکت بار فلسطینی ها ادامه خواهد داشت. هزینه شکست این طرح بر دوش فلسطنی ها خواهد بود زیرا اسرائیل موفق است.

گزینبلات در پاسخ به این سوال که قصد دارید به فلسطینیان در بخش سیاسی معامله قرن چه ضمانتی بدهید تا آنها مواضعشان را تغییر دهند، تاکید کرد: ما هیچ تضمینی جز تلاش های صادقانه برای حل موانع نداریم. نمی توانیم طرف ها را برای بازگشت به میز مذاکرات وادار کنیم.
برچسب ها: دونالد ترامپ
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی