امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۱۷۰۶۷
تاریخ انتشار: ۲۴ تير ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۱

ایلهان عمر خطاب به ترامپ: از آمریکا در مقابل بدترین، فاسدترین و بی‌عرضه‌ترین رئیس‌جمهوری محافظت می‌کنیم

خرداد؛ نماینده محجبه کنگره آمریکا تاکید کرد که برای محافظت از این کشور در مقابل بدترین، فاسدترین و بی عرضه ترین رئیس جمهوری مبارزه می کنند.


به گزارش به نقل از شبکه خبری «آر تی عربی» روسیه، «ایلهان عمر»، عضو مسلمان و محجبه مجلس نمایندگان آمریکا شامگاه یک شبه به پیام های توییتری «دونالد ترامپ»، رئیس جمهوری این کشور که در آنها از زنان غیر آمریکایی تبار عضو کنگره درخواست کرده بود به کشورهای اصلی خود بازگردند، پاسخ داد.

ایلهان عمر سومالیایی تبار در حساب کاربری خود در شبکه اجتماعی توییتر در این باره نوشت: آقای رئیس جمهوری، به عنوان اعضای کنگره، تنها کشوری که برای آن سوگند یاد کردیم ایالات متحده است؛ به همین دلیل نیز ما برای محافظت از آن (آمریکا) در مقابل بدترین، فاسدترین و بی عرضه ترین رئیس جمهوری که تاکنون دیده ایم، مبارزه می کنیم.

این در حالی است که رئیس جمهوری آمریکا روز یک شنبه در یک رشته پیام توییتری علیه گروهی از نمایندگان زن جناح «پیشرو» حزب دمکرات، بدون نام بردن از آنها نوشته بود: به کشورتان بازگردید و کشورهای آلوده به جرم خود را درست کنید؛ چرا برنمی گردید و به کشورهایی کمک نمی کنید که از آنجا آمده اید و ورشکسته و پر از جرم و جنایت هستند؟

ترامپ در ادامه ضمن اشاره به «نانسی پلوسی»، رئیس دمکرات مجلس نمایندگان آمریکا افزود: بعد برگردید و به ما نشان دهید که چطور این کار را کردید؛ این کشورها خیلی به کمک شما احتیاج دارند؛ به اندازه کافی در رفتن سریع نیستید؛ مطمئنم که پلوسی خیلی خوشحال خواهد شد تا سریعا مقدمات این سفر آزاد را بدهد!

یادآور می شود که هفته گذشته گروهی از زنان دمکرات عضو کنگره بعد از بازدید از مرز آمریکا و مکزیک، در یکی از کمیته های کنگره علیه سیاست مهاجرتی ترامپ شهادت داده بودند و در نتیجه این اقدام نیز، چهار نماینده زن که سفیدپوست به حساب نمی آیند هدف حمله وی قرار گرفتند جایی که علاوه بر عمر سومالییایی تبار، سه تن دیگر نیز فلسطینی تبار، لاتین تبار و سیاه پوست هستند.

با این حال از این چهار نفر تنها ایلهان عمر به عنوان نماینده ایالت مینه سوتا متولد کشور دیگری است جایی که در سومالی به دنیا آمده و در جریان جنگ های داخلی کشورش به همراه خانواده خود به آمریکا پناهنده شده و اکنون شهروند این کشور می باشد در حالی که سه تن دیگر یعنی «آیانا پریسلی»، نماینده ایالت ماساچوست، «الکساندریا اوکازیو کورتز»، نماینده ایالت نیویورک و «رشیده طالب»، نماینده ایالت میشیگان، به ترتیب متولد شهرهای «سینسیناتی، نیویورک و دیترویت» آمریکا هستند و بر خلاف اشاره ترامپ، از کشور دیگری نیامده اند که حالا به گفته وی باید به آنجا بازگردند.
برچسب ها: ایلهان عمر ، ترامپ
پربیننده ترین
چند رسانه ای
پر بحث ترین
خواندنی