امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۱۷۲۴۸
تاریخ انتشار: ۲۶ تير ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۹

بمب های اتمی آمریکا در شش پایگاه در اروپا ذخیر شده اند

خرداد؛ یک نهاد وابسته به سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) به تازگی سندی را منتشر و متعاقبا حذف کرد که بر ذخیره تسلیحات هسته ای آمریکا در شش پایگاه هوایی در چند کشور اروپایی مهر تائید می گذارد.

به گزارش پورتال آماری آنلاین «استاتیستا» در آلمان، این سند در ماه آوریل (فروردین) تهیه و یک نسخه از آن روز سه شنبه در روزنامه بلژیکی «دو مورگان» منتشر شد.

در این سند عنوان شده که بمب‌های هسته‌ای ب - ۶۱ آمریکا درحال حاضر در شش پایگاه در اروپا ذخیره شده است.

این پایگاه‌ها شامل «کلین بروگل» در بلژیک، «باچل» در آلمان، «آویونو» و «گدی تور» در ایتالیا، «ولکل» در هلند و «اینجرلیک» ترکیه هستند.

احداث این پایگاه‌ها، ریشه در توافقنامه‌ای مربوط به جنگ سرد در سال‌های ۱۹۶۰ دارد.

این توافقنامه با هدف جلوگیری از تحرکات اتحاد جماهیر شوروی و متقاعد کردن کشورهای طرف این توافق به این مساله که شروع برنامه‌های تسلیحات هسته‌ای این کشورها امری لازم و ضروری نیست، منعقد شد.
بمب‌های ب – ۶۱، بمب‌هایی هستند که از قابلیت سوار شدن بر هواپیماهایی چون اف – ۱۵ ای، اف – ۱۶ و تورنادو برخوردارند.

این بمب‌ها، مهمترین و رایج‌ترین سلاح هسته‌ای در زرادخانه اتمی آمریکا بعد از جنگ سرد هستند.

گفته می‌شود که بیش از سه هزار عدد از این بمب تولید شده و بیش از هزار عدد آن آماده استفاده هستند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
پر بحث ترین
خواندنی

جناحی در کشور جایگاه ولایت فقیه را فراتر از قانون اساسی قرار داده و به دیگران تحمیل می کنند که این را قبول کنند/گر کسی ابراز التزام کند، گفته می‌شود اعتقاد ندارد و اگر ابراز اعتقاد کند، بهانه می‌آورند که التزام ندارد/رهبری نظام همچنان افزایش مشارکت در انتخابات را مهم‌ترین ضامن بقا و امنیت نظام می‌داند/آمده ایم که بمانیم