امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۱۷۳۷۱
تاریخ انتشار: ۲۸ تير ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۳

آلمان، جامعه جهانی را به تلاش برای حل مناقشات امریکا و ایران فراخواند

خرداد؛ وزیر خارجه آلمان روز جمعه از جامعه جهانی خواسته است از ابزارهای دیپلماتیک برای جلوگیری از تشدید تنش میان آمریکا و ایران استفاده کنند.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، «هایکو ماس» در مصاحبه با خبرنگاران در شهر فلورلانس ایتالیا گفت: خطر جدی برای افزایش تنش با ایران وجود دارد و ما نمی خواهیم همه چیز به همین شیوه ادامه یابد.

وزیر خارجه آلمان افزود: باید از ابزارهایی دیپلماتیک، گفت و گو و مذاکرات با کشورهای منطقه خلیج فارس و ایالات متحده برای رفع اختلافات استفاده کرد.

ماس با توجه به دیدار اخیر خود با همتای روسی گفت: در همه جا تمایل به کاهش تنش وجود دارد و ما می خواهیم تنش های فعلی را رفع کنیم.

«آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان نیز روز جمعه ضمن ابراز نگرانی در مورد اوضاع خلیج فارس، گفت که باید از هر فرصتی برای تماس های دیپلماتیک استفاده کرد.

وی در کنفرانس خبری در برلین درباره نگرانی ها در منطقه افزود : البته که نگرانم، نمی توانید به این منطقه نگاه کنید بدون آن که نگران نباشید.

مرکل ادامه داد : باید از هر فرصتی برای تماس های دیپلماتیک بهره گرفت تا از تنش بیشتر جلوگیری شود.
پربیننده ترین
چند رسانه ای
پر بحث ترین
خواندنی