امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۱۷۴۲۲
تاریخ انتشار: ۲۹ تير ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۶

گوترش خواستار خویشتنداری طرف ها در منطقه خلیج فارس شد

خرداد؛ "آنتونیو گوترش" دبیرکل سازمان ملل متحد در واکنش به توقیف نفتکش انگلیسی که قوانین دریایی را رعایت نکرده بود، واکنش نشان داد و خواستار خویشتنداری طرف ها در منطقه خلیج فارس شد.

گوترش خواستار خویشتنداری طرف ها در منطقه خلیج فارس شد

به گزارش تارنمای شبکه تلویزیونی "الجزیره" قطر، گوترش در بیانیه ای با ابراز نگرانی از حوادث اخیر در تنگه هرمز، بر ضرورت احترام به قوانین و وظایف دریانوری تأکید کرد.

دبیرکل سازمان ملل متحد همچنین خواستار خویشتنداری تمامی طرف ها شد و از آنان خواست که از اقداماتی که موجب تشدید تنش می شود، خودداری کنند.

جمعه شب گذشته بود که یک نفتکش انگلیسی به خاطر رعایت نکردن قوانین و مقررات بین المللی دریایی در تنگه هرمز از سوی سپاه توقیف شد.

روابط عمومی نیروی دریایی سپاه با تأیید این خبر اعلام کرد: عصر امروز (جمعه ۲۸ تیر) یک فروند نفتکش انگلیسی با نام "stena impero" هنگام عبور از تنگه هرمز به علت رعایت نکردن قوانین و مقررات بین المللی دریایی بنا به درخواست سازمان بنادر و دریانوردی استان هرمزگان، توسط یگان شناوری منطقه یکم نیروی دریایی سپاه توقیف شد.

این اطلاعیه می افزاید: نفتکش مذکور پس از توقیف، به ساحل هدایت و برای سیر مراحل قانونی و بررسی های لازم تحویل سازمان بنادر و دریانوردی شد.

شرکت "استنا ایمپریو" نیز با تأیید توقیف نفتکش این شرکت در اطلاعیه ای اعلام کرد که نفتکش مذکور به همراه ۲۳ خدمه آن توسط سپاه توقیف شده است.

پیش از این برخی رسانه ها جمعه شب از توقیف کشتی انگلیسی دیگری به نام "مصدر" با پرچم لیبریا توسط سپاه خبر داده بودند، اما شرکت کشتیرانی نوربالک (Norbulk) مالک این نفتکش، این خبر را تکذیب کرد و افزود: مصدر آزادانه در حال تردد در آب های خلیج فارس است.
برچسب ها: گوترش ، خلیج فارس
پربیننده ترین
چند رسانه ای
پر بحث ترین
خواندنی