امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۱۷۴۹۹
تاریخ انتشار: ۳۰ تير ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۳

«انتقام جویان» پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینما شد

خرداد؛ فیلم «انتقام جویان: آخر بازی» با رساندن مجموع فروش گیشه خود به 2.789 میلیارد دلار در نهایت با عبور از «آواتار»، عنوان پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینما را از آن خود کرد.

«انتقام جویان» پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینما شد

در پایان هفته گذشته مجموع فروش «انتقام جویان: آخر بازی» 7 میلیون دلار کمتر از «آواتار» بود اما با توجه به فروش جهانی روزهای آخر اکران، این فیلم توانست به رکورد «آواتار » به کارگردانی «جیمز کامرون» پس از 10 سال پایان دهد. 

 

به گزارش هالیوود ریپورتر، در اواخر ماه ژوئن مسئولین استودیو مارول کمپانی دیزنی تصمیم گرفتند نسخه‌ای جدید از فیلم «انتقام‌جویان: آخر بازی» را با 5 دقیقه‌ای که به آن اضافه شده بود اکران کنند تا از این طریق بتوانند از رکورد فروش «آواتار» عبور کنند. 

 

جدیدترین قسمت از سری فیلم‌های «انتقام جویان» 853.4 میلیون دلار از فروش خود را از گیشه سینمای آمریکا و بیش از 1.935 میلیارد دلار را نیز از گیشه بین‌الملل به دست آورده است. 

 

«انتقام جویان: آخر بازی» دنباله «انتقام‌جویان: جنگ ابدیت» (2018) و همچنین «انتقام‌جویان» (2012) و «انتقام‌جویان: عصر اولتران» (2015) است و بیست و دومین فیلم در دنیای سینمایی مارول است که برادران «روسو» آن را با فیلمنامه‌ای مشترک از «کریستوفر مارکوس» و «استیون مک‌فیلی» کارگردانی کرده‌اند.

 

«رابرت داونی جونیور»، «کریس ایوانز»، «مارک رافلو»، «کریس همسورث»، «اسکارلت جوهانسون»، «جرمی رنر»، «دان چیدل»، «پل راد»، «بری لارسون»، «ردلی کوپر» و «جاش برولین» از بازیگران این فیلم ابرقهرمانی هستند.

 

در طول تمام ادوار سینما تاکنون تنها 5 فیلم موفق به فروش بالغ بر دو میلیارد دلار شده‌اند که به ترتیب «انتقام جویان: آخر بازی» (2.79 میلیون دلار)، «آواتار» (2.788 میلیارد دلار)، «تایتانیک» (2.187 میلیون دلار)، «جنگ ستارگان: نیرو برمی‌خیزد» (2.068 میلیارد دلار) و «انتقام جویان: جنگ ابدیت» (2.048 میلیارد دلار) هستند.

 

در فهرست پرفروش‌ترین فیلم‌های تاریخ سینما با احتساب تورم، «بر باد رفته» محصول 1939 با فروش 3.728 میلیارد دلار در جایگاه نخست قرار دارد و پس از آن «آواتار» (3.273 میلیارد دلار)، «تایتانیک» (3.099 میلیارد دلار)، «جنگ ستارگان» (3.061 میلیارد دلار) و «انتقام جویان: آخر بازی» (2.789 میلیارد دلار) در رتبه‌های بعدی قرار دارند. 

برچسب ها: فیلم
پربیننده ترین
چند رسانه ای
پر بحث ترین
خواندنی