امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۱۷۵۸۲
تاریخ انتشار: ۳۱ تير ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۸

انگلیس: یک زیردریایی هسته ای برای محافظت از منافع بریتانیا به خلیج فارس اعزام می شود

خرداد؛ نیروی دریایی انگلیس اعلام کرده که یک زیردریایی هسته ای برای محافظت از منافعش به منطقه خلیج فارس اعزام می کند.

تفنگداران نیروی دریایی سلطنتی بریتانیا از امکان اعزام یک زیردریایی هسته ای برای تقویت مواضع دفاعی به خلیج فارس خبر دادند.

به گزارش اسپوتنیک، نیروی دریایی انگلیس گفته، بریتانیا می تواند این گام را برای تضمین سایر کشتی ها از طرف تهدیدات ایران، که گفته نشریه سان، قبلا چندین نفتکش بریتانیایی را توقیف کرده است، انجام دهد.

نیروی دریایی انگلیس درحالی هدف از ارسال این زیردریایی هسته ای را تامین امنیت کشتیرانی در خلیج فارس و محافظت از اقدامات ایران اعلام کرده که در اقدامی مغایر قوانین بین المللی ۱۳ تیرماه جاری ابر نفتکش «گریس ۱» حامل نفت خام ایران را در جبل الطارق با ادعای این که این کشتی تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه سوریه را نقض کرده، توقیف کردند.

عصر روز جمعه، ۲۸ تیر ماه ۱۳۹۸ و پس از دو هفته از این اقدام ماجراجویانه نیروهای انگلیسی، این بار ایران یکی از نفتکش های انگلیسی با نام "stena impero” را هنکام عبور از تنگه هرمز به خاطر نقض مقرارت بین المللی دریایی توقیف کرد.

نشریه سان اعلام کرد که پیشنهاد گسیل زیردریایی هسته ای انگلیس به خلیج فارس در جلسات اضطراری کمیته دولتی امنیت مورد بحث قرار گرفته است.

درهمین خصوص سرگئی ریابکوف معاون وزیر امور خارجه روسیه در واکنش به ماجرای توقیف نفتکش ها در گفت وگو با خبرنگاران خاطرنشان کرد که استدلال ایران در توقیف نفتکش انگلیسی قانع کننده تر از دلایل مقام های انگلیسی و دولت محلی جبل الطارق در توقیف نفتکش ایرانی است.
برچسب ها: انگلیس
پربیننده ترین
چند رسانه ای
پر بحث ترین
خواندنی