امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۱۷۶۳۴
تاریخ انتشار: ۳۱ تير ۱۳۹۸ - ۲۰:۲۳

آغاز رزمایش نظامی مشترک آمریکا، مصر و امارات در دریای سرخ

خرداد؛ ارتش قاهره روز دوشنبه از آغاز رزمایش نظامی مشترک نیروهای دریایی و هوایی آمریکا، مصر و امارات متحده عربی در دریای سرخ خبر داده است.

به گزارش خبرگزاری آناتولی ترکیه، تامر الرفاعی سخنگوی ارتش مصر اعلام کرد: تمرینات نظامی مشترک میان نیروهای دریایی و هوایی ارتش مصر، آمریکا و امارات آغاز شده و عربستان نیز به عنوان ناظر در این تمرینات حضور دارد.

این بیانیه افزود: این تمرینات نظامی در محدوده آب های منطقه ای دریای سرخ و برای چند روز ادامه خواهد داشت.

وی اشاره به مدت دقیق این رزمایش نظامی نکرد.

شماری از واحدهای دریایی از جمله ناوچه ها و نیز جنگنده های اف ۱۶ سه کشور  در این تمرینات شرکت دارند.

خنثی کردن مواد منفجره زیر آب، برنامه ریزی و مدیریت عملیات مین یابی برای حمایت از امنیت دریایی در منطقه از جمله برنامه های این رزمایش می باشد.

این رزمایش دریایی همزمان با تشدید تنش ها در منطقه خلیج فارس برگزار می شود.

این در حالی است که مصر به تازگی مانور نظامی مشترک خود را با فرانسه تحت عنوان «رامسس ۲۰۱۹» در آب‌های سرزمینی مصر در دریای مدیترانه به پایان رسانده است.

حفاظت از کشتی های باری بزرگ، تبادل بالگرد توسط واحدهای دریایی، نبرد میان تشکیلات دریایی و تجسس و بازرسی کشتی‌های جاسوسی از جمله برنامه‌های این مانور مشترک بود.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
پر بحث ترین
خواندنی