امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۱۷۷۲۶
تاریخ انتشار: ۰۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۷

کدخدایی: اعضای هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات مجلس فردا انتخاب می‌شوند

خرداد؛سخنگوی شورای نگهبان از انتخاب اعضای هیئت مرکزی نظارت بر یازدهمین دوره انتخابات مجلس و اولین میاندوره‌ای مجلس خبرگان رهبری در جلسه فردای این شورا خبر داد.

به گزارش خرداد، عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان با انتشار مطلبی در صفحه شخصی‌اش در فضای مجازی دستور کار جلسه این هفته شورای نگهبان را اعلام کرد و گفت: اعضای هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات اولین میاندوره‌ای پنجمین دوره‌ مجلس خبرگان رهبری و یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی فردا(چهارشنبه، دوم مرداد) انتخاب می‌شوند.

وی همچنین به مصوبات مجلس اشاره کرد و گفت: طرح الحاق موادی به قانون نحوه اجرای اصل چهل و نهم (49) قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، طرح تشکیل وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی. (اعاده شده از شورای نگهبان)، لایحه اصلاح قانون تعیین تکلیف تابعیت فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی. (اعاده شده از شورای نگهبان) بررسی می‌شود.


سخنگوی شورای نگهبان، طرح تعیین تکلیف کارشناسان بیمه کشاورزی. (اعاده شده از شورای نگهبان)، لایحه موافقت‌نامه بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری خلق چین در خصوص همکاری در زمینه بهداشت و قرنطینه دامی، طرح حمایت از توسعه صنایع پایین دستی نفت خام و میعانات گازی با استفاده از سرمایه‌گذاری مردمی و لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون مشترک ایمنی مدیریت سوخت مصرف شده و ایمنی مدیریت پسماند پرتوزا از دیگر مصوبات مجلس اعلام کرد که در جلسه فردای این شورا بررسی می‌شود.

کدخدایی همچنین به مصوبات هیئت وزیران اشاره کرد و اظهار داشت: ادامه رسیدگی به اساسنامه شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران (مادرتخصصی) فردا در شورای نگهبان بررسی می‌شود.

قائم‌مقام دبیر شورای نگهبان در این مطلب نوشته است، در جلسه این هفته، نامه دیوان عدالت اداری، به‌ شرح دادخواست تقدیمی مدعی خلاف شرع بودن؛ ماده 18 تعرفه عوارض محلی شورای اسلامی شهر تبریز درباره سهم شوارع و خدمات عمومی از تفکیک عرصه و افراز بررسی می‌شود.
برچسب ها: کدخدایی
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
پر بحث ترین
خواندنی