امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۱۷۷۳۳
تاریخ انتشار: ۰۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۲

صندوق بین المللی پول: رشد اقتصادی جهان با تحریم های امریکا علیه ایران کاهش یافته است

خرداد؛ صندوق بین المللی پول روز سه شنبه در جدیدترین گزارش خود، از کاهش رشد اقتصادی جهان خبر داد و یکی از علل آن را تحریم های یکجانبه آمریکا علیه ایران معرفی کرد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از بروکسل، صندوق بین المللی پول پیش بینی خود درباره رشد اقتصادی جهان در سال ۲۰۱۹ را به ۳.۲ درصد کاهش داد.

این پیش بینی، یک دهم درصد کمتر از پیش بینی قبلی صندوق بین المللی پول است.

صندوق بین المللی پول روز سه شنبه پیش بینی خود درباره رشد اقتصادی در سال ۲۰۱۹ در خاورمیانه، شمال آفریقا، افغانستان و پاکستان را کاهش داد و علت آن را تحریم های آمریکا علیه ایران و نا آرامی در برخی کشورها دانست.

صندوق بین المللی پول در گزارش اخیر خود، اعلام کرده که میزان سهم ایران از اقتصاد جهانی، از ۱.۲۸ درصد در سال ۲۰۱۷ میلادی به ۱.۱۹ درصد در سال ۲۰۱۸ کاهش یافته است.
این گزارش حاکی است، تشدید فشارهای اقتصادی بر ایران ناشی از اعمال تحریم های آمریکا، وجود بحران‌ها و منازعات سیاسی در برخی از کشورهای خاورمیانه و شمال آفریقا سبب شده که صندوق بین‌المللی پول پیش‌بینی خود از رشد اقتصادی خاورمیانه را با ۰.۹ درصد نسبت به پیش‌بینی که قبلاً منتشر کرده بود کاهش داده و به ۱.۳ درصد برساند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
پر بحث ترین
خواندنی