امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۱۸۰۵۲
تاریخ انتشار: ۰۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۹

بیمارستان یک‌هزار تختخوابی VIP زنان در همدان احداث می‌شود

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی از احداث بیمارستان یک‌هزار تختخوابی VIP با گرایش زنان در همدان خبر داد.
به گزارش خرداد به نقل از خبرگزاری فارس ، حمیدرضا حاجی‌بابایی ظهر امروز در جمع خبرنگاران در  بیمارستان آتیه همدان اظهار کرد: اقدامات صورت گرفته در این بیمارستان بسیار مطلوب و در حد استانداردهاست.

وی گفت: کیفیت کار و رعایت بهداشت در این مرکز درمانی رضایت‌بخش بود، هرچند ایرادهایی هم وجود داشت اما در مجموع اقدامات خوبی صورت گرفته است.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه پرستاران بیمارستان آتیه اقدامات خاصی را در این مرکز درمانی انجام می‌دهند که قابل تقدیر است در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران مبنی بر اینکه گویا در حین بازدید از بیمارستان آتیه تلفنی پیگیر حل مسئله‌ای شدید؟ گفت: با آقای محمدی؛ مدیرعامل شرکت خانه‌سازی سازمان تامین اجتماعی صحبت شد که پلی کلینیک‌ها و درمانگاه‌های همدان را ویژه ببینند.

وی با اشاره به اینکه پروژه‌های خانه‌سازی پروژه‌های بیمارستانی را به دنبال دارد و در حوزه اشتغالزایی بسیار مهم است افزود: پروژه‌های خانه‌سازی حداقل پنج یا 10 سال طول می کشد و این موضوع در توسعه استان موثر است.

حاجی‌بابایی بیان کرد: این امکان تجهیزات پزشکی نظیر سونوگرافی و آزمایشگاه را برای همدان به دنبال دارد که امیدواریم با پیگیری‌ها شاهد این اتفاق مهم باشیم.

وی در خصوص جانمایی بیمارستان یک‌هزار تختخوابی همدان ادامه داد: روی این موضوع اختلاف نظر وجود دارد چراکه مکان انتخاب شده  نزدیک دانشگاه آزاد است که بنده و رئیس دانشگاه علوم پزشکی موافق آنجا نیستیم.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه ما به دنبال بیمارستان «vip» فوق بیمارستان‌های دیگر هستیم که از استان های دیگر و حتی از کشورهای اطراف به این مرکز درمانی مراجعه کنند افزود: به همین دلیل رایزنی‌هایی را آغاز کرده‌ایم و تقریباً 16 ماه درگیر جانمایی محل بوده‌ایم.

وی با بیان اینکه معتقدم این مکان باید به خاطر آب و هوای همدان در دامنه کوه ساخته شود که معنای هتل بیمارستان را داشته باشد تا از کشورهای دیگر دلار وارد استان شود تاکید کرد: باید این مرکز در رابطه با بیماری‌هایی که نیاز به عمل جراحی خاص دارند، شناخته شود؛ ضمن اینکه هم امکان درآمدزایی باشد و هم جایگاه استان در زمینه بهداشت و درمان ارتقا یابد.

حاجی‌بابایی با اشاره به اینکه بیمارستان 300 تختخوابی بیمارستان اکباتان در حال تکمیل است افزود: سال 88 ساخت دوباره دو بیمارستان یکی اکباتان و دیگری امام (ره) مصوب شد که بیمارستان امام بعد از خروج من از مجلس حذف شده بود اما بیمارستان اکباتان ساخته شد.

وی خاطرنشان کرد: بیمارستان اکباتان در حال حاضر 70 درصد پیشرفت دارد و به دنبال این هستیم مصوبه بیمارستان امام(ره)‌را هم در بیمارستان یک‌هزار تختخوابی به سرانجام برسانیم.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامیبا بیان اینکه قرار است از اوراق مشارکت اعتباری برای بیمارستان اکباتان در نظر گرفته شود تا ساختمان آن به اتمام برسد افزود: تقریبا بیش از یکصد میلیارد تومان برای ساختمان و 200 میلیارد تومان برای تجهیزات نیاز است.

وی با بیان اینکه بیمارستان اکباتان بسیار مدرن خواهد شد گفت: جهشی در ساخت بیمارستان در استان آغاز شده و باید کار بیمارستان فاطمیه را هم جمع کنیم.

حاجی‌بابایی در پایان از احداث بیمارستان یک‌هزار تخت خوابی VIP با گرایش زنان در همدان خبر داد.
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی