امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۱۸۲۲۸
تاریخ انتشار: ۰۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۷

آمادگی نظامی جنگنده های ارتش چین برای مقابله با آمریکا

خرداد؛ روزنامه مورنینگ پست هنگ کنگ گزارش کرد در پی تشدید تنش ها در تنگه تایوان و افزایش فعالیت های نظامی آمریکا و ژاپن، جنگنده های جی ۲۰ ارتش چین با هدف مقابله با هواپیماهای آمریکا، در این محل آرایش داده شدند.

این روزنامه روز دوشنبه در گزارشی نوشت ارتش چین بشدت نگران تحولات منطقه ای است و به همین واسطه اسکادرانی از این جنگنده ها در پایگاه فرماندهی ارتش در شرق چین به خدمت گرفته شده است.

به گزارش شفقنا به نقل از ایرنا، این روزنامه می افزاید چین از یک سو نگران وضعیت تنگه تایوان است که در ماه های گذشته بارها کشتی ها و ناوشکن های آمریکا از آن عبور کرده اند و از طرف دیگر فعالیت های نظامی آمریکا و ژاپن افزایش یافته است.

بر اساس این گزارش، جنگنده های رادارگریز جی ۲۰ چین به پایگاه شرقی این کشور منتقل شده اند که چین از آنجا فعالیت های تایوان را رصد می کند.

این اتفاق در شرایطی می افتد که چین در تازه ترین بیانیه دفاعی خود از تشدید فعالیت های جدایی طلبان در تایوان ابراز نگرانی کرده بود و افزوده بود اگر لازم باشد برای جلوگیری از استقلال تایوان به زور نیز متوسل خواهد شد.

چین در همین بیانیه بشدت از آمریکا انتقاد کرد و این کشور را یک نیروی مخرب برای صلح و ثبات در تنگه تایوان دانست و آرایش جنگنده ها می تواند پاسخی به گرم تر شدن روابط سیاسی و نظامی واشنگتن و چین تایپه باشد.

چین تاکید کرده است از این جنگنده رادارگریز که در سال جاری میلادی به تولید انبوه می رسد برای مقابله با تهدیدهای امنیتی استفاده خواهد کرد و پیش بینی می شود شماری از این جنگنده ها در روزهای آینده در منطقه به پرواز درآیند.

چین در مجموع دو هزار و ۵۰۰ فروند هواپیمای نظامی از جمله یک هزار و ۷۰۰ جنگنده دارد بقیه جنگنده های چین، هواپیماهای راهبردی، بمب افکن و تهاجمی هستند.

چین به دنبال بکارگیری جنگنده های مدرن است که بتواند فاصله خود را با توان نظامی هوایی آمریکا کاهش دهد و امیدوار است بتواند بهترین هواپیماهای جنگی از لحاظ کنترل و عملیات و فرماندهی پرواز با مدرن ترین تجهیزات در آینده در اختیار داشته باشد.
برچسب ها: آمریکا
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی