امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۱۸۲۶۶
تاریخ انتشار: ۰۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۸
اطلاعات خود را مدیریت کنید ؛

جازه دسترسی گوگل به اطلاعات گوشی‌مان را محدود کنیم؟

خرداد؛ امروزه خطر دسترسی به اطلاعات شخصی از طریق گوشی‌های تلفن همراه بسیار فراگیر شده است. به همین دلیل ما راهکارهایی را برای محدود کردن دسترسی شرکت‌هایی مثل گوگل ارائه کرده‌ایم که با این روش‌ها می‌توانید اطلاعات خود را مدیریت و از نشر آن جلوگیری کنید.

گوگل داده‌های کاربران را از گوشی‌های اندروید جمع‌آوری می‌کند تا برای آنها تبلیغات هدفمند بفرستد. به گزارش اعتمادآنلاین و به نقل از مجله کانکت، با چند تغییر ساده در بخش تنظیمات می‌توانید جمع‌آوری اطلاعات گوگل را محدود کنید.

مثلا در بخش حساب‌ها> گوگل (Accounts> Google) می‌توانید همگام‌سازی خدمات بلااستفاده را غیرفعال کنید. همچنین می‌توانید در اپلیکیشن کیبورد Gboard، قسمت‌های پیشنهادهای شخصی‌سازی شده (Personalized Suggestion) و به اشتراک گذاری آمار مصرف (Share Usage Statistics) را خاموش کنید.

کارشناسان می‌گویند بهتر است در قسمت برنامه‌ها (apps) هر اپلیکیشنی از گوگل را که غیرضروری است پاک کنید. بعضی از برنامه‌ها پاک نمی‌شوند، این برنامه‌ها را غیرفعال کنید. شما با خاموش کردن گزینه «پشتیبانی و ذخیره مجدد» (Backup and restore) می‌توانید از دسترسی سرورهای گوگل به رمز وای‌فای و لیست مخاطبان خود جلوگیری کنید.

همچنین با وارد شدن به قسمت « گوگل> تبلیغات» (Google> Advertising) می‌توانید تبلیغات شخصی‌سازی شده را غیرفعال کنید. قسمت تنظیمات گوگل گزینه‌های دیگری نیز دارد، مثلاً در یکی از این بخش‌ها می‌توانید گزینه عدم دسترسی گوگل به سابقه لوکیشن خود را خاموش کنید.
برچسب ها: گوگل
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی