امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۱۸۵۰۵
تاریخ انتشار: ۱۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۸

خشم سفیر آمریکایی از عدم مشارکت آلمان در ائتلاف آمریکایی در تنگه هرمز

خرداد؛ سفیر آمریکا در آلمان به مشارکت نکردن این کشور در ائتلاف آمریکایی موسوم به «حفاظت از دریانوردی آزاد در خلیج فارس» واکنش نشان داد.

به گزارش ایسنا به نقل از شبکه راشاتودی، ریچارد گرنل، سفیر آمریکا در آلمان به  تصمیم این کشور برای عدم مشارکت در ائتلاف آمریکایی حفاظت از کشتیرانی در تنگه هرمز واکنش نشان داده و گفت: آلمان بزرگ‌ترین قدرت اقتصادی اروپا است. این موفقیت، مسئولیت‌هایی جهانی به همراه دارد.

وی با مطرح کردن این که برلین مدیون واشنگتن است و با اشاره به هزینه گزاف مستقر کردن ۳۴۰۰۰ نظامی آمریکایی در این کشور به عنوان «از خود گذشتگی آمریکا»، افزود: آمریکا چیزهای زیادی را برای این که آلمان بخشی از غرب باقی بماند، قربانی کرده است.

به گزارش ایسنا، واکنش گرنل در پی اظهارات دیروز هایکو ماس، وزیر امور خارجه آلمان در این باره مطرح می‌شود که با تاکید بر اینکه خواهان تنش‌زدایی در منطقه است، گفت: آلمان در ائتلاف دریایی که آمریکا ارائه و برنامه‌ریزی کرده است شرکت نخواهد کرد.

مقامات آمریکایی به تازگی اعلام کرده‌اند که قصد دارند برای به اصطلاح "محافظت از دریانوردی آزاد در خلیج فارس" یک ائتلاف نظامی در این منطقه با مشارکت کشورهای سراسر جهان ایجاد کنند.

واشنگتن در حالی از این طرح خود خبر داده است که ادعا می‌کند ایران در چند حادثه اخیر برای کشتی‌ها در خلیج فارس دست داشته است.

این در حالی است که آمریکا از آن سوی خاورمیانه مدعی امنیت در منطقه است و کشورهای مستقل منطقه همواره تاکید کرده‌اند که ثبات و امنیت هر منطقه باید توسط کشورهای آن حوزه برقرار شود.

در این میان، انگلیس نیز اعلام کرده است که با کمک سایر کشورهای اروپایی قصد دارد در تنگه هرمز یک نیروی دریایی ایجاد کند تا از کشتی‌های تجاری هنگام عبور از این آبراه حیاتی محافظت کند.

این در حالی است که این کشور خود نزدیک به یک ماه پیش در اقدامی غیرقانونی یک ابر نفتکش حامل نفت ایران را در جبل‌الطارق با این ادعا که به مقصد سوریه در حرکت بوده است، توقیف کرد و تاکنون نیز مبادرت به آزادی آن نکرده است.
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی