امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۱۸۵۹۴
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۴

سی ان ان خبر داد؛ ترامپ در گوشه رینگ/ حامیان دموکرات استیضاح برای اولین بار اکثریت شدند

خرداد؛شبکه خبری سی ان ان گزارش داد که با حمایت یکی دیگر از اعضای دمکرات مجلس نمایندگان آمریکا، اکنون بیش از نیمی از دمکرات های این مجلس خواهان آغاز فرایند استیضاح ترامپ هستند.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری برنا، سی ان ان  جمعه شب در تارنمای خود نوشت که اعلام حمایت «سالود کارباخال» عضو دمکرات مجلس نمایندگان آمریکا از آغاز فرایند استیضاح ترامپ، تعداد نمایندگان دمکرات حامی استیضاح را به 118 نفر رساند که نشان می دهد اکنون بیش از نیمی از دمکرات های این مجلس خواهان آغاز تحقیقات برای استیضاح رئیس جمهوری ایالات متحده هستند.

اکنون افزون بر این تعداد از دمکرات ها، «جاستین آماش» عضو جمهوریخواه مجلس نمایندگان نیز موضع رسمی خود را مبنی بر حمایت از استیضاح دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا اعلام کرده که تعداد مجموع حامیان استیضاح را به 119 در این مجلس می رساند.

به نوشته سی ان ان، با وجود آنکه دمکرات های مجلس نمایندگان آمریکا تحقیقات خود را در کمیته مختلف این مجلس درباره ترامپ و دولت او ادامه می دهد، حمایت اکثریت این حزب از استیضاح ترامپ لزوما به این معنا نیست که این اکثریت نظر دیگران را نیز تغییر دهد.

با افزودن کارباخال، تاکنون دست کم 23 تن از اعضای دمکرات مجلس نمایندگان آمریکا موضع رسمی مبنی بر حمایت از استیضاح ترامپ را پس از نشست شهادت دهی «رابرت مولر» بازپرس ویژه پرونده دخالت ادعایی روسیه در انتخابات سال 2016 آمریکا که منتی به ریاست جمهوری ترامپ شد، اعلام کرده اند.

مولر روز چهارشنبه در کمیته قضایی مجلس نمایندگان حاضر شد و به سوالات نمایندگان پاسخ داد. او در این نشست، ترامپ را از اتهام جلوگیری از اجرای عدالت تبرئه نکرد و گفت مطابق رویه وزارت دادگستری، رئیس جمهوری مستقر تحت تعقیب کیفری قرار نمی گیرد.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا می توان ترامپ را بعد از قدرت، به دلیل این اتهام های مورد تعقیب قرار داد، به صراحت پاسخ مثبت داد. مولر در اظهارات خود تصریح کرد که روسیه قصد دخالت در انتخابات ریاست جمهوری را داشته است.

جری ندلر رئیس کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا پس از این نشست گفت: با توجه به اینکه ترامپ بارها قوانین کشور را نقض کرده، می تواند مجرم شناخته شود. وی به گزارش مولر اشاره کرد و افزود: در این گزارش اسناد کافی مبنی بر جرایم و تخلفات ترامپ وجود دارد.

کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا اعلام کرده است که به دنبال جمع آوری اطلاعات محرمانه گزارش مولر در دادگاه فدرال است تا بتواند از طریق آن علیه ترامپ اقدام کند.

ندلر گفت: ما درباره فسادهای دولت و سوء استفاده از قدرت تحقیق می کنیم. چیزهایی که مولر در گزارش خود بیان کرد ممکن است نقض های احتمالی باشد که سبب توسل به ماده ای از قانون درباره استیضاح شود. ما در حال تحقیق هستیم و مشخص خواهیم کرد که آیا باید این مواد قانونی را به مجلس نمایندگان ارائه کنیم یا نه.

استیضاح  انتخابات ریاست جمهوری  دولت  قانون  مجلس
برچسب ها: سی ان ان ، ترامپ
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی