امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۱۸۶۱۷
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۲

باران و هوای خنک مسافر شمال کشور

خرداد؛ مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به کاهش پنج درجه‌ای دما در سواحل دریای خزر و شمال غرب کشور از احتمال وقوع گرد و خاک در استان‌های قم، قزوین، البرز، مرکزی، یزد، سمنان، تهران، اصفهان و زابل خبر داد.

 احد وظیفه اعلام کرد: براساس تحلیل آخرین نقشه‌های هواشناسی امروز (شنبه، ۱۲ مردادماه) در سواحل دریای خزر به خصوص در گلستان، دامنه‌های ارتفاعات البرز، خراسان شمالی و شمال استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و اردبیل در بعضی ساعات رگبار و رعد و برق پیش‌بینی می‌شود.

وی ادامه داد: در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب در برخی مناطق هرمزگان و با احتمال کمتر در جنوب سیستان و بلوچستان، جنوب کرمان و جنوب شرق فارس رشد ابر و رگبار پراکنده همراه با رعد و برق پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به این‌که امروز (شنبه ۱۲ مردادماه) کاهش دمای حدود سه تا پنج درجه‌ای در سواحل دریای خزر و شمال دریای خزر پیش‌بینی می‌شود، گفت: در بعد از ظهر و اواخر وقت شنبه در استان‌های قم، قزوین، البرز، مرکزی، شرق یزد، جنوب استان‌های سمنان و تهران و همچنین شمال و شرق اصفهان گاهی وزش باد شدید همراه با گرد و خاک و کاهش دید افقی پیش‌بینی می‌شود.

وی با بیان این‌که امروز و فردا در شرق کشور به ویژه منطقه زابل در بعضی ساعات وزش باد شدید همراه با گرد و خاک پدیده حاکم خواهد بود تاکید کرد: فردا و پس‌فردا (یکشنبه و دوشنبه ۱۳ و ۱۴ مردادماه) در اکثر مناطق کشور جو آرامی انتظار می‌رود و دما در نوار شمالی کشور افزایش خواهد یافت.

این کارشناس سازمان هواشناسی اظهار کرد: فردا و پس فردا (۱۳ و ۱۴ مردادماه) در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب در استان‌های کرمان، هرمزگان و جنوب سیستان و بلوچستان رشد ابر و رگبار و رعد و برق پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به این‌که در روز‌های یکشنبه و دوشنبه دریای خزر مواج خواهد بود، گفت: از بعد از ظهر روز دوشنبه و طی روز (سه‌شنبه ۱۵ مردادماه) با شمالی‌شدن جریانات روی دریای خزر ابرناکی، بارش باران و کاهش نسبی دما در سواحل دریای خزر و مواج شدن دریا پیش‌بینی می‌شود که شدت آن در استان گیلان و غرب مازندران خواهد بود.

وظیفه با اشاره به این‌که امشب هوای تهران کمی ابری تا نیمه ابری و گاهی با وزش باد همراه خواهد بود، اظهار کرد: فردا (یکشنبه ۱۳ مردادماه) آسمان تهران صاف و گاهی همراه با وزش باد است. پیش‌بینی می‌شود که دمای تهران در این روز در بالاترین نقطه به ۳۹ درجه سانتیگراد و در پایین‌ترین نقطه به ۳۶ درجه سانتیگراد برسد. همچنین پس فردا (دوشنبه ۱۴ مردادماه) هوای تهران صاف و در بعد از ظهر وزش باد خواهیم داشت. بیشترین و کمترین دمای تهران در این روز ۴۱ و ۳۰ درجه سانتیگراد خواهد بود.


منبع: ایسنا

برچسب ها: مسافر شمال
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی