امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۱۸۸۱۵
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۶

ایجاد 8829 فرصت شغلی توسط شرکت تعاونی‌های خراسان‌جنوبی

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان‌جنوبی از ایجاد هشت هزار و ۸۲۹ فرصت شغلی توسط شرکت تعاونی‌های استان خبر داد و گفت: در مجموع 910 تعاونی در استان در گرایش‌های مختلف فعالیت می‌کنند.
 به گزارش خرداد به نقل از فارس -عباس رکنی از فعالیت 910 تعاونی در استان در گرایش‌های کشاورزی، صنعتی، خدمات، مسکن، فرش، معدنی، عمرانی، اعتبار، حمل و نقل، تولیدی- توزیعی و سهام عدالت خبر داد و اظهار داشت: از این تعداد تعاونی ۷۷ تعاونی در شهرستان قاینات فعالیت می‌کنند.

وی با اشاره به فعالیت شرکت تعاونی‌های فعال استان، بیان داشت: این شرکت تعاونی‌ها با ۷۷۵ نفر عضو عادی زن و مرد با سرمایه حدود ۳۶۷ هزار و ۱۰۷ میلیون ریال در سطح استان فعالیت می‌کنند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان‌جنوبی از ایجاد هشت هزار و ۸۲۹ فرصت شغلی توسط شرکت تعاونی‌های استان خبر داد و تبیین کرد: قانون تأسیس شرکت تعاونی توسعه عمران شهرستانی در سال ۸۹ به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید و هدف از تصویب این قانون تسریع در رشد و توسعه اقتصادی شهرستان‌ها، هدایت منابع مردمی به بخش‌های تولیدی و غیره است.

رکنی با اعلام اینکه شناور شدن اعتبارات اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری سهم نهادهای حمایتی در دستور کار استان قرار گرفت، بیان داشت: سهم نهاد‌های حمایتی استان از اعتبارات اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری ۶۲۳ هزار و ۳۴۸ میلیون ریال بوده که تاکنون نهاد‌های حمایتی موفق به جذب حدود ۳۶ درصد این اعتبارات شده‌اند.

وی با بیان اینکه شناسایی و معرفی طرح‌های اولویت‌دار طرح اشتغال پایدار روستایی برعهده دستگاه‌های اجرایی تخصیصی است، تبیین کرد: از ابتدای طرح اشتغالزایی پایدار روستایی در استان تاکنون به یک هزار و ۷۱۵ طرح اعتبار پرداخت شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان‌جنوبی اعلام کرد: امکان جذب کامل اعتبارات اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری سهمیه نهاد‌های حمایتی در استان به دلیل شرایط خاص و محدودیت‌های جامعه تحت شمول این نهاد‌ها مشکل و در صورت عدم امکان جذب توسط نهاد‌های حمایتی استان بایستی تدابیری اتخاذ گردد که اعتبارات ارزان‌قیمت ابلاغ شده به استان با پرداخت به سایر طرح‌ها با رعایت ضوابط و قوانین موجود جذب شود.

رکنی با تأکید بر اینکه نهادهای حمایتی تا پایان مرداد ماه امسال تلاش و پیگیری خود را جهت جذب اعتبارات ادامه دهند، مطرح کرد: در صورت اعلام عدم امکان جذب، بانک‌ها مکلف به پرداخت تسهیلات به سایر طرح‌های معرفی شده و با اولویت طرح‌های نهاد‌های حمایتی هستند.
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی