امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۱۸۹۴۸
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۸

محمدرضا تابش: مجلس باید 2 سطحی باشد، این مجلس چه مزیتی دارد؟/ به ائتلاف معتقدم

خرداد؛ محمدرضا تابش، نماینده مجلس، گفت: شورای نگهبان باید افراد واجد شرایط را شناسایی کند، اما دست سلیقه‌ای رفتار کردن را باید کوتاه کنیم.

محمدرضا تابش، نماینده اردکان و نایب‌رئیس فراکسیون امید، امروز در نشست خبری با حضور خبرنگاران پارلمانی، از ساختار کنونی مجلس انتقاد کرد و گفت: باید 2 مجلس داشته باشیم. مجلس دوم می‌تواند انتخابی و انتصابی باشد؛ مجلس دوم می‌تواند حق وتو داشته باشد و قوانین مجلس اول را چکش‌کاری کند.

به گزارش خبرنگار اعتمادآنلاین، در ادامه بخش‌هایی از اظهارات محمدرضا تابش را می‌خوانید:

شورای نگهبان باید افراد واجد شرایط را شناسایی کند، اما دست سلیقه‌ای رفتار کردن را باید کوتاه کنیم.
قانون باکیفیت بعد از انقلاب نداشتیم.
متاسفانه مجلس به جزیره‌های متفاوتی تبدیل شده است. اینکه 15 نماینده طرحی را بدهند و این قانون شود، نقص است.
مشارکت بعضی نماینده‌ها در رای‌گیری صفر است.
مجلس در رأس امور نیست.
دین مردم و اعتقادات‌شان پابرجاست.
{در پاسخ به انتقادات از عملکرد فراکسیون‌های ورزش و محیط‌زیست} فراکسیون ان‌جی‌او متشکل از نمایندگان است. در هر موضوع حاد و مهم فراکسیون ورزش وارد شد. فردا با سلطانی‌فر و صالحی‌امیری جلسه دارم.
درباره زندانی‌های محیط‌زیست جلسات متعدد و زیادی داشتیم.
{درباره ورود زنان به ورزشگاه} در یک بستر منطقی موضوع داشت حل می‌شد، نظر مراجع عظام و ملاحظات رهبر انقلاب دولت گرفته شد. در ملاقات‌هایی که با مراجع داشتند مسائلی را مطرح کردند. موضوع داشت حل می‌شد، اما رسانه‌ای کردن منجر به واکنش گروه‌های تند شد و عکس‌العمل‌هایی را در جامعه مذهبی به دنبال داشت.
بد می‌دانم که تحت فشارهای بین‌المللی بخواهیم یکسری اقدامات را انجام دهیم. با اتکا به موضوع احکام ثانویه و در نظر گرفتن موضوع زمان و مکان باید محیطی را فراهم کنیم که در این قضیه وزارت ورزش، اطلاعات و وزارت کشور اقدامات لازم را انجام دهند. بیشترین مسئولیت را بر عهده وزارت ورزش و کشور می‌دانم.
گذر اصلاح‌طلبی از صندوق‌های رای است.ژ
به ائتلاف معتقدم. اصلاح‌طلب و اصولگرا را نمی‌توان حذف کرد و خیلی هم اقبال ندارند.
برچسب ها: محمدرضا تابش
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی