امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۱۹۰۲۷
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۰:۴۰

برای ویلاهای باستی هیلز سندی صادر نکرده‌ایم

خرداد؛رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: ما برای آنهایی که در باستی هیلز ویلا ساخته‌اند سندی صادر نکرده‌ایم، اما برای منابع طبیعی این کار را انجام داده‌ایم.

به گزارش خرداد، ذبیح‌الله خدائیان عصر چهارشنبه در حاشیه مراسم تکریم و معارفه روسای جدید و پیشین دادگستری استان تهران خداییان در پاسخ به سؤالی درباره وضعیت ثبتی و کاداستری منطقه باستی‌هیلز و ویلاهای بنا شده در آن در منطقه لواسان اظهار کرد: حفاظت از اراضی ملی برعهده سازمان منابع طبیعی است و آن مواردی که منابع طبیعی به ما نقشه داده، سعی کرده‌ایم جانمایی و تثبیت کنیم. حفاظت از آنها بر عهده خودشان است قطعا ما برای آنهایی که ویلایی که ساخته شده سندی صادر نکرده‌ایم اما برای منابع طبیعی این کار را انجام داده‌ایم.


وی خاطرنشان کرد: کاداستر، اقدام مهم و ملی است که نیاز به تلاش بیشتر همکاران ما و هم همکاری سایر دستگاه‌ها دارد از جمله سازمان منابع طبیعی، امور اراضی، وزارت مسکن و شهرسازی و همه اداراتی که به نوعی در طرح کاداستر سهیم هستند.


رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور ادامه داد: اگر همه همکاری کنند و دولت و مجلس در اختصاص بودجه لازمی که قانون پیش‌بینی کرده مساعدت داشته باشند، به نتیجه خواهیم رسید.


 خداییان در پاسخ به سوالی در  خصوص شکایت سازمان بازرسی در رابطه با آزمون سردفتری و احتمال ابطال نتایج این آزمون گفت: باید دیوان عدالت اداری تصمیم بگیرد. از نظر ما آزمون در صحت و سلامت برگزار شده و الان هم در مرحله‌ پذیرفته شدگان مرحله اول هستیم.


وی ادامه داد: هیئتی را به مشهد فرستادیم که افراد شرق کشور را اختبار کنند؛ در بقیه استان‌ها هم انجام خواهد شد و امیدواریم هر چه زودتر تمام شود و ما ابلاغ‌شان را صادر کنیم.
پربیننده ترین
چند رسانه ای
پر بحث ترین
خواندنی