امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۱۹۱۴۵
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۲

والیبال ایران برنامه شاخصی برای کسب سهمیه المپیک ندارد

 خرداد؛ مربی ارومیه‌ای و اسبق تیم ملی والیبال با انتقاد از نبود برنامه شاخص تیم ملی برای کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۰ گفت: کادر فنی باید برای کسب این سهمیه با برنامه‌ریزی مدون و اصولی جلو برود.

ناصر شهنازی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: امسال تیم ملی والیبال ایران با حساسیت خاص و تمام قوا در لیگ ملت‌ها شرکت داشت در حالی که کادر فنی باید تمام توانایی خود را به دیدارهای انتخابی المپیک معطوف می کرد تا امروز در آستانه چنین مسابقات مهمی (کسب سهمیه المپیک) شاهد برخی ناهماهنگی‌ها در شاکله تیم نباشیم.

وی با اشاره به اینکه سرمربی تیم ملی ایران خود نیز به وجود ناهماهنگی در بین بازیکنان اذعان کرده است، بیان کرد: مصدومیت، بی‌انگیزگی و خستگی روحی و روانی از مهمترین مسایلی است  که برخی بازیکنان شاخص دچار آن شده‌اند و این موضوع نشان می‌دهد که برای جلوگیری از این مشکلات ما نیز همچون سایر تیم‌ها باید با ترکیب جوان وارد کوران لیگ ملت‌ها می‌شدیم تا برای بازیکنان اصلی فرصت استراحت و ریکاوری ایجاد شود.

وی ادامه داد: تیم ملی روسیه در حالی رقیب اصلی ایران در انتخابی المپیک است که ماه گذشته در جریان رقابت‌های لیگ ملت‌ها با بازیکنان جوان، کار را برای ایران مشکل کرده بود ولی این بار با ایجاد تغییرات اساسی و بهره گیری از بازیکنان باتجربه در کوران مسابقات جهانی با تمام ستارگان مقابل ایران صف‌آرایی خواهد کرد.

کارشناس والیبال گفت: عبور از سد کوبا و مکزیک برای تیم ملی ایران میسر است ولی بعید به نظر می رسد که ایران بتواند از سد تیم ملی روسیه عبور کند. 

شهنازی افزود: بیشترین امید تیم ملی ایران برای کسب سهمیه المپیک به مسابقات قهرمانی آسیا در چین معطوف شده است تا بتواند برای دومین بار مسافر المپیک شود.

وی تیم های استرالیا، چین، ژاپن و کره جنوبی را اصلی‌ترین رقبای ایران بر شمرد و گفت: جایگاه کنونی ایران بسیار فراتر از قاره آسیاست ولی نباید فراموش کرد که رقبای آسیایی نیز برای رسیدن به المپیک برنامه دارند و نباید دست کم گرفته شوند.

رقابت‌های انتخابی المپیک در ۶ گروه چهار تیمی برگزار می‌شود و در نهایت تیم‌های برتر هر گروه سهمیه المپیک را کسب می‌کنند؛ بر اساس اعلام فدراسیون سعید معروف، سید محمد موسوی، امیر غفور، میلاد عبادی‌پور، پوریا فیاضی، فرهاد قائمی، علی شفیعی، علی‌اصغر مجرد، مسعود غلامی، محمدجواد معنوی‌نژاد، جواد کریمی، محمدرضا موذن، پوریا یلی و محمدرضا حضرت‌پور ۱۲ بازیکن تیم ملی والیبال ایران برای شرکت در این رویداد مهم جهانی (روسیه) هستند.

حضور سعید معروف، میلاد عبادی‌پور و محمدرضا حضرت‌پور در لیست ایگور کولاکوویچ سرمربی تیم ملی برای اعزام به مسابقات انتخابی المپیک ۲۰۲۰ توکیو را افتخاری دیگر برای شهر عشاق والیبال دانست و افزود: امید می‌رود ایران امسال نیز با کسب سهمیه، دومین حضور خود در المپیک را در کتاب تاریخ ورزش ایران ثبت کند.

این سه بازیکن ارومیه‌ای به همراه مرتضی شریفی در جریان رقابت‌های لیگ ملت‌های ۲۰۱۹ نیز حضور داشتند و به عنوان بازیکنان تاثیرگذار نقش مهمی در صعود تیم ملی به جمع ۶ تیم برتر این مسابقات ایفا کردند.

ایران روز جمعه ۱۸ مرداد ساعت ۱۷:۳۰ مقابل کوبا صف‌آرایی می‌کند؛ شنبه ۱۹ مرداد ساعت ۱۷:۳۰ با مکزیک مسابقه دارد و روز یکشنبه ۲۰ مرداد از ساعت ۲۰:۳۰ مقابل روسیه میزبان به میدان می‌رود.

تیم ملی ایران در صورتی که نتواند در این مسابقات سهیمه المپیک را به دست آورد، باید دوباره در مسابقات انتخابی قاره آسیا شانس خود را امتحان کند، مسابقات انتخابی المپیک در قاره آسیا از ۱۶ تا ۲۲ دی ماه امسال با حضور هشت تیم برتر این قاره برگزار می‌شود و در نهایت تیم قهرمان به مسابقات المپیک ۲۰۲۰ توکیو راه می‌یابد.

شهر ارومیه به عنوان قطب والیبال ایران ملی‌پوشان زیادی تقدیم تیم‌های ملی کرده است که یدالله کارگرپیشه، ساسان خداپرست، میرسعید معروف، مرتضی شریفی و بردیا سعادت پنج کاپیتان ارومیه‌ای از دهه‌های ۴۰ تا ۹۰ هستند.
برچسب ها: والیبال ایران
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی