امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۱۹۱۵۷
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۱

هشدار حماس به صهیونیست ها در مورد احتمال یورش به مسجد الاقصی در عید قربان

خرداد؛ عضو دفتر روابط بین المللی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) امروز (جمعه) ضمن هشدار به صهیونیست های تندور برای یورش به مسجدالاقصی در روز عید قربان، تاکید کرد که این اقدام باعث بحرانی شدن اوضاع در قدس می شود.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، «باسم نعیم» با صدور بیانیه ای اعلام کرد: یورش صهیونیست های تندرو به مسجدالاقصی با حمایت پلیس این رژیم، تجاوز آشکار به مقدسات مسلمانان است.

رسانه های صهیونیستی چند روز گذشته از طرح صهیونیست های تندرو برای یورش به مسجدالاقصی در روز عید قربان خبر دادند.

نعیم تاکید کرد که این اقدام، ممکن است باعث بحرانی شدن اوضاع در قدس و اراضی فلسطین شود.

وی از جامعه جهانی خواست قبل از آنکه اوضاع از کنترل خارج شود، جلوی اقدامات جنون آمیز صهیونیست ها را بگیرد.

این عضو حماس تصریح کرد: نمی توان با هوچی گری و قلدوری واقعیت ها را تغییر داد.

این در حالی است که اداره اوقاف اسلامی قدس (وابسته به اداره اوقاف اسلامی اردن) که مسئول اداره امور مسجد الاقصی است، پیشتر خواستار توقف یورش صهیونیست های تندرو به این مسجد شده بود.

پلیس اسرائیل از سال  ۲۰۰۳ به شهرک نشینان صهیونیست اجازه یورش به مسجد الاقصی از طرف باب المغاربه را داده است.

روز اول عید قربان امسال با سالگرد ادعایی «تخریب هیکل» همزمان شده است و گروه های تندرو صهیونیستی طی فراخوانی از هوادارن خود خواسته اند در این روز به مسجد الاقصی یورش ببرند.

چندین دهه است که صهیونیست ها به بهانه جستجوی هیکل ادعایی سلیمان، به شکل های مختلف در تلاش برای نابودی مسجد الاقصی هستند.

اقدامات ضد فلسطینی صهیونیست ها در سالجاری و پس از طرح موسوم به «معامله قرن» و حمایت بی حد وحصر آمریکا از آنها و شتاب برخی از کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس از جمله عربستان و امارات برای عادی سازی روابط با اسرائیلی ها، به شدت افزایش یافته است.
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی