امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۱۹۱۸۷
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۷

شکلات تلخ بخورید تا افسرده نشوید

خرداد؛ نتایج مطالعه اخیر نشان می‌دهد مصرف شکلات تلخ تاثیر مثبتی بر خلق‌و‌خو و تسکین علایم افسردگی دارد.


محققان دانشگاه لندن برای اولین بار به بررسی ارتباط افسردگی با نوع شکلات مصرفی پرداختند. محققان در این مطالعه داده‌های 13/626 فرد بزرگسال را بررسی کردند. مصرف شکلات و علایم افسردگی شرکت‌کنندگان براساس پرسشنامه تکمیلی توسط آنان بررسی شد.

 

بعد از بررسی سایر فاکتورها نظیر قد، وزن، وضعیت تاهل، سیگار کشیدن، درآمد، فعالیت فیزیکی، و مشکلات مزمن سلامت، مشخص شد افرادی که در دوره 24 ساعتی، هر نوع شکلات تلخ مصرف کرده بودند 70 درصد کمتر علایم افسردگی را گزارش داده بودند.

 

همچنین کسانی که زیاد شکلات مصرف می کردند (هر نوع شکلات و نه فقط شکلات تلخ) کمتر علائم افسردگی را گزارش کرده بودند.

 

طبق اعلام سازمان بهداشت جهانی، بیش از 300 میلیون در جهان مبتلا به افسردگی هستند و این بیماری، علت اصلی ناتوانی در جهان است.

 

شکلات دارای خواص تقویت‌کننده خلق‌و‌خو است و مکانیسم‌های زیادی در مورد رابطه بین مصرف شکلات و بهبود خلق‌و‌خو مطرح شده است.

 

شکلات تلخ دارای میزان بالا فلاوونوئیدهاست؛ آنتی‌اکسیدان‌هایی که موجب بهبود التهاب می‌شوند. تحقیقات نشان می‌دهد التهاب در شروع افسردگی نقش دارد.

 

منبع: مهر

برچسب ها: شکلات تلخ
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی