امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۱۹۳۳۸
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۳

بی کفایتی سیاستمداران خشم ملکه انگلیس را برانگیخت

خرداد؛ یک رسانه انگلیسی گزارش داد، در بحبوحه اختلافات بر سر خروج انگلیس از اتحادیه اروپا (برگزیت)، ناکارامدی سیاستمداران این کشور خشم ملکه انگلیس را برانگیخته است.

روزنامه انگلیس سان  در گزارشی به نقل از روزنامه ساندی تایمز در این زمینه فاش کرد: ملکه انگلیس در جلسه خصوصی از طبقه سیاسی کنونی و ناتوانی آنها برای اداره کشور ابراز ناامیدی کرده است.

بر اساس این گزارش، دیدگاه های ملکه انگلیس در این زمینه در حالی فاش شده که نمایندگان پارلمان انگلیس تهدید کرده اند که او را نیز مجبور به مداخله در بحران برگزیت خواهند کرد.

اظهارات منتسب به ملکه یکی از عجیب ترین اظهارات سیاسی وی است که در دوران سلطنت ۶۷ ساله خود مطرح کرده است  به ویژه این که مواضع او در خصوص فضای سیاسی کشور کمتر علنی می شود.

به نوشته سان، خانواده سلطنتی تاکنون از جانبداری در موضوع برگزیت خودداری کرده اند اما این اظهارات ابعاد جدیدی از مواضع انعطاف ناپذیر خانواده سلطنتی را برملا می کند.

بر اساس گزارش رسانه های انگلیسی، این اظهارات نشان از خشم شدید او از تبعات سیاسی مخرب همه پرسی سال ۲۰۱۶ میلادی دارد که همچنان به اختلافات در کشور و اختلافات در پارلمان دامن می زند.

روزنامه میرور با استناد بر این افشاگری روزنامه ساندی تایمز نوشت: یک مقام سلطنتی که نامش فاش نشده مدعی است که ملکه از اوضاع کنونی کشور «واقعا ناراضی» و از «کیفیت» سیاستمداران انگلیسی خشمگین است.

منبع مذکورگفت، این ناامیدی ملکه با نزدیک شدن به موعد خروج بدون توافق در دوران نخست وزیری «بوریس جانسون» و تهدید نمایندگان پارلمان برای کشاندن پای او به موضوع برگزیت افزایش یافته است.

مقامات کاخ باکینگهام مقر خانواده سلطنتی در لندن هنوز درباره این ادعا اظهارنظر نکرده است.

ساندی تایمز نوشت: ملکه این اظهارات ادعایی را در یک نشست محرمانه به دنبال استعفای «دیوید کامرون» به دنبال همه پرسی سال ۲۰۱۶ مطرح کرده است اما یک مقام سلطنتی تاکید دارد که نارضایتی ملکه از آن زمان به بعد افزایش یافته است.

یک مقام ارشد دولتی که نامش فاش نشده گفت: خانواده سلطنتی تلاش می کنند این مساله را به شیوه ای که به موضع قدیمی و همیشگی ملکه خدشه ای وارد نکند، مدیریت کنند.

نگرانی ها در این زمینه به دنبال افزایش گمانه زنی ها درباره اقدام حزب کارگر و برخی از اعضای حزب محافظه کار برای درخواست رای عدم اعتماد به بوریس جانسون حین بازگشت نمایندگان پارلمان از تعطیلات تابستان در اوایل ماه سپتامبر مطرح شده است.

گفته می شود مشاوران ملکه در جلسات محرمانه اشاره کرده اند که اگر جانسون موفق به کسب رای اعتماد نشود، پارلمان باید درباره این که چه کسی دولت را تشکیل بدهد، تصمیم گیرنده باشد.
برچسب ها: خشم ملکه انگلیس
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
پر بحث ترین
خواندنی