امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۱۹۳۴۶
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۵

فلسطین خواستار اقدام فوری جامعه جهانی برای حمایت از مسجد الاقصی شد

خرداد؛ وزارت خارجه تشکیلات خودکردان فلسطین روز یکشنبه در پی حمله به نمازگزاران عید قربان در قدس، با صدور بیانیه ای از نهادهای بین المللی خواست ضمن محکوم کردن جنایت های رژیم اسرائیل، برای حمایت از مسجد الاقصی اقدامی فوری کنند.

به گزارش خرداد، این بیانیه با تاکید بر اینکه ملت فلسطین تمامی توطئه های رژیم صهیونیستی را در هم خواهند شکست از نهادهای تابع سازمان ملل متحد از جمله سازمان یونسکو خواست با مسئولیت پذیری، در برابر قانون شکنی و جنایت های صهیونیست ها ایستادگی کنند.

سازمان علمی، فرهنگی و تربیتی سازمان ملل «یونسکو» سه سال قبل با تصویب قطعنامه‌ای، مسجدالاقصی را به عنوان میراث اسلامی شناسایی کرد.

وزارت خارجه تشکیلات خودگردان فلسطین همچنین افزود: صهیونیست ها در گام اول برای اشغال مسجد الاقصی تلاش می کنند تا شرایط را برای یهودی سازی و برگزاری مراسم های دینی در صحن مسجد مهیا کنند تا پس از آن، مسجد الاقصی را به عنوان یک میراثی اسلامی به طور کامل از میان بر دارند.

رسانه های فلسطینی امروز گزارش دادند که صهیونیست ها از ساعات ابتدایی روز قصد داشتند با یورش به مسجد الاقصی مانع حضور فلسطینی ها برای ادای نماز عید قربان شوند که جمعیت انبوه نمازگزاران فلسطینی برای ادای نماز عید، توطئه آنان را خنثی کرد.

این حملات در حالی صورت گرفت که بیش از یکصد هزار فلسطینی نماز عید قربان را در صحن مسجد الاقصی اقامه کردند.

منابع خبری افزودند که پس از ناکام ماندن صهیونیست ها برای ورود به مسجدالاقصی، ماموران این رژیم با پرتاب بمب های صوتی و گازهای اشک آور سعی کردند این جمعیت را متفرق کرده و خود وارد محوطه این مسجد شوند.

در اثر این حملات، شمار زیادی از فلسطینی ها که نماز عید قربان را در این مسجد برپا کرده بودند، دچار جراحت و مسمومیت شدند.

پس از بالاگرفتن درگیری میان صهونییست ها و فلسطینی ها، خطیب نماز عید در مسجد الاقصی از نمازگزاران خواست مسجد را ترک نکنند و اجازه ندهند صهیونیست ها پس از ترک آنان به این مکان مقدس حمله ور شود.

حماس نیز پیشتر با توجه به حضور یکصد هزار فلسطینی برای حمایت از مسجد الاقصی، به رژیم اشغالگر قدس در مورد ورود شهرک نشین های صهیونیست  به این محل هشدار داده بود.
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی