امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۱۹۳۵۸
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۳

اظهارات ترامپ تشویق نژادپرستی است

خرداد؛ شهردار پیشین نیویورک و میلیاردر معروف آمریکایی اظهارات ترامپ را تشویق نژادپرستی دانست و در عین حال اظهار امیدواری کرد او برای دور دوم انتخاب نشود.

مایکل بلومبرگ روز یکشنبه در گفت وگو با شبکه سی بی اس آمریکا این مطلب را مطرح کرد.

مجری برنامه پرسید "جو بایدن" گفت رئیس جمهوری برترپندارهای سفید پوست را تشویق می کند. برنی سندرز گفت رئیس جمهوری یک نژادپرست است. الیزابت وارن گفت ترامپ درگیری نژادی را برمی انگیزاند. بتو اورورک گفت او خطر خشونت را همچون اتفاق ال پاسو سبب می شود. آیا فکر می کنید که دموکرات ها با مرتبط کردن اظهارات رئیس جمهوری با قتل عام‌ها، دچار اشتباه شده اند؟

مایکل بلومبرگ اظهار کرد: خیر، من فکر می کنم کلمات اهمیت دارند. مردم به رهبرانشان رای هدایت نگاه می کنند و اگر کسی بگوید که این اظهارات اثر ندارد، اشتباه است.

وی افزود: از این رو، آنچه که رئیس جمهوری می گوید بسیار اهمیت دارد و اگر او حمایت می کند یا کلمات خوبی برای نژادپرستی به کار می گیرد، به معنای تشویق نژادپرستی است. اگر او چیزهای خوبی درباره برترپندارها می گوید، یعنی او این نوع رفتار را تشویق می کند.

شهردار پیشین نیویورک ادامه داد: تنها امیدوارم که او این مساله را بفهمد. او نمی تواند دهانش را بازکند و هرچیزی را بگوید. او رئیس جمهوری ایالات متحده است.

تغییر نه انقلاب

بلومبرگ در پاسخ به اینکه آیا دموکرات ها در صورتی که خود را ترقی‌خواه مطرح کنند در انتخابات پیروز خواهند شد، گفت: فکر می کنم اگر خیلی ترقی‌خواه شوید، نه. مردم خواستار تغییر تکاملی و نه تغییر انقلابی هستند.

وی درباره اینکه آیا دموکرات‌ها به جوانترها و نسل جدید نیاز دارند، اظهار کرد:من فکر می کنم در این زمینه موفقیت ها و تجارب سختی وجود دارد. توجه داشته باشید که اگر راه حل‌های آسانی برای مشکلات پیچیده وجود داشت ما آنها را حل می کردیم.

شهردار پیشین نیویورک با بیان اینکه اینگونه نیست که نسل جدیدی روی کار بیایند و برنامه های خود را دنبال کنند، گفت: من فکر می کنم هر کسی در صورتی حق دارد برنامه هایش را تنظیم که به مردم بگوید چگونه آنها کار می کنند.

قلدری تعرفه‎‌ها

بلومبرگ درباره جنگ تجاری ترامپ و چین هم گفت: کسانی که فکر می کنند دونالد ترامپ برای بار دیگر انتخاب نمی شود، در اشتباه هستند. من فکر می کنم تعداد زیادی از مردم دقیقا به آنچه که او با چین انجام می دهد را می نگرند و فکر می کنند او حداقل اقدامی علیه چین انجام داده است.

وی افزود:از نظر من برخی چیزهایی که او می گوید درست است و ما نبایستی یک روابط تجاری نامتقارن با چین داشته باشیم اما این کار نباید با دعوای علنی همراه شود. شما نمی توانید این کار را با تغییر دائمی ذهنیت خود انجام دهید.

شهردار پیشین نیویورک ادامه داد: شما نمی توانید این کار را با قلدری در تعرفه‌ها انجام دهید. این کاری است که رئیس جمهوری انجام می دهد و من با آن مخالفم نه با این اصل که چینی ها منافع خود را دارند و ما هم منافع خودمان را.   

پدیده ترامپ و برگزیت

بلومبرگ در پاسخ به اینکه آیا فکر می کنید او بار دیگر انتخاب خواهد شد، گفت: امیدوارم که نشود. من در نهایت از کسی حمایت می‌کنم که علیه ترامپ در کارزار باشد اما فکر می کنم کسی که تصور کند او(ترامپ) مورد حمایت نیست تفسیر اشتباهی از باورهای عمومی دارد.

وی افزود: یک انقلابی در سراسر جهان به وقوع پیوسته است، جاهایی که مردم فکر می کنند که ساختارهای فعلی، نیازهای آنها را تامین نمی کند و شما می بینید که در همین فضا، دونالد ترامپ انتخاب می شود، برگزیت اتفاق می افتد و خیلی چیزهای متفاوت در در جاهای گوناگون می بینید که خطوط قدیمی در حال بیرون راندن است و این الزاما خوب نیست.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
پر بحث ترین
خواندنی