امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۱۹۳۶۱
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۱:۴۲

دبیرکل اتحادیه عرب بی احترامی صهیونیست ها به مسجدالاقصی را محکوم کرد

خرداد؛ دبیرکل اتحادیه عرب، تعرض و یورش امروز شهرک نشینان صهیونیست‌ و یهودیان افراطی به مسجد الاقصی هنگام برگزاری نماز عید سعید قربان را محکوم کرد.

به گزارش شبکه خبری روسیا الیوم، احمد ابوالغیط گفت: این حمله که  زیر نظر نیروهای اشغالگر و با اجازه آنها انجام شد، بیانگر ادامه سیاست رژیم صهیونیستی در زمینه یهودی سازی مسجد الاقصی و کاهش نشانه‌های اسلامی حتی در ایام مبارکی است که در آن نماز عید برگزار می شود.

وی تل آویو را مسئول هرگونه دامن زدن به تنش و تبانی با صهیونیست های افراطی دانست و تاکید کرد که این گونه سیاست‌ها، درگیری مذهبی در قدس را  تشدید می کند.

رسانه های فلسطینی امروز گزارش دادند که صهیونیست‌ها از ساعات ابتدایی روز قصد داشتند با یورش به مسجد الاقصی مانع حضور فلسطینی ها برای ادای نماز عید قربان شوند که جمعیت انبوه نمازگزاران فلسطینی برای ادای نماز عید، توطئه آنان را خنثی کرد.

این حملات در حالی صورت گرفت که بیش از یکصد هزار فلسطینی نماز عید قربان را در صحن مسجد الاقصی اقامه کردند.

منابع خبری افزودند که پس از ناکام ماندن صهیونیست ها برای ورود به مسجدالاقصی، ماموران این رژیم با پرتاب بمب های صوتی و گازهای اشک آور سعی کردند جمعیت را متفرق کرده و خود وارد محوطه این مسجد شوند.

در اثر این حملات، شمار زیادی از فلسطینی ها که نماز عید قربان را در این مسجد برپا کرده بودند، دچار جراحت و مسمومیت شدند.

پس از بالاگرفتن درگیری میان صهونییست ها و فلسطینی ها، خطیب نماز عید در مسجد الاقصی از نمازگزاران خواست مسجد را ترک نکنند و اجازه ندهند صهیونیست ها پس از ترک آنان به این مکان مقدس حمله ور شود.

حماس نیز پیشتر با توجه به حضور یکصد هزار فلسطینی برای حمایت از مسجد الاقصی، به رژیم اشغالگر قدس در مورد ورود شهرک نشین های صهیونیست  به این محل هشدار داده بود.
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی