امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۱۹۴۸۳
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۰

واکنش‌ها به بازداشت حسن عباسی چهره جنجالی اصولگرایان چه بود؟

خرداد؛ حسن عباسی طی یک سخنرانی، مطالبی درباره وزارت اطلاعات و برخی ارتباطات با آمدنیوز مطرح کرده بود که نهایتاً با شکایت وزیر اطلاعات احضار و بازداشت شد. بازداشت او واکنش‌های متفاوتی در پی داشت.

حسن عباسی برای چندمین بار بازداشت شد. او سال قبل هم مدت کوتاهی بازداشت شده بود. سایت مشرق نیوز نوشته این بار با شکایت وزیر اطلاعات به خاطر اتهاماتی که به وزیر زده بود. «حسن عباسی طی یک سخنرانی، مطالبی درباره وزارت اطلاعات و برخی ارتباطات با آمدنیوز مطرح کرده بود که نهایتاً با شکایت وزیر اطلاعات احضار و بازداشت شد.» این بازداشت البته بازتاب فراوانی در شبکه‌های اجتماعی داشت.

افراد از دیدگاه‌های مختلف نسبت به بازداشت حسن عباسی موضع گیری کردند. از جمله اصولگرایانی که شروع به تمسخر دولت روحانی کردند و گفتند دولتی که گفته بود دهان منتقدان را می‌بوسد، حالا آنان را به زندان انداخته است.

کاربری به نام چمران با هشتک «حسن عباسی تنها نیست» نوشته است: «یکی را دست می‌بندند و آن یکی را زبان. گویا شهر ما شهر کوران است. نه عزیزان ما پیاده نظامان انقلاب همه حسن عباسی و رائفی پور هستم. با اندیشه‌های روییده در جامعه‌ای که آن‌ها برایش روشنگری کرده‌اند و بیراهه‌ها را نشان داده اند چه می‌کنید؟»

این توییت قسمتی از شعر مشهور خسرو گلسرخی است «گیرم که در باورتان به خاک نشسته‌ام/ و ساقه‌های جوانم از ضربه‌های تبرهایتان زخم دار است/ با ریشه چه می‌کنید؟»

علی قلهکی نیز که یکی از رهبران جریان اصولگرایان در فضای مجازی محسوب می‌شود نیز در توئیتی نوشته است «بازداشت حسن عباسی پیغام روشنی برای توده حزب الله و منتقدین دولت دارد! سیاست "مشتِ آهنین" هر چقدر هم سرشناس باشید سراغ شما خواهد آمد. حتی شما منتقدِ عزیز!»

این توییت البته با واکنش‌های جالبی رو به رو شد. از جمله مهدی محمودیان از زندانیان وقایع ۸۸ و عضو شورای مرکزی حزب اتحاد که نوشت «صد‌ها نفر از شهروندان منتقد در بازداشت هستند بعد یک نفر از دوستانشان به مدت چند ساعت رفته زندان سوک سوک کرده برگشته ببین چه ننه من غریبمی راه انداختن. بازداشت یک نفر می‌شه مشت آهنین بعد بازداشت هزاران نفر از منتقدین میشه ...! نکشید ما رو قهرمانان مقاومت و ایستادگی در برابر ظلم»

کاربر دیگری نیز با نام مستعار و با وام گیری از ادبیات سردار قالیباف نوشته است «این ارزشی‌ها خیلی پر رو هستند. علیرضا رجایی توی زندان سرطان گرفته و بیماریش عود کرده نصف صورتش را تخلیه کردند. یکیشون نگفت این ظلم است. حالا این ‎حسن عباسی متوهم یه شب بازداشتگاه است. همه‌شان آزادیخواه شدن و از آزادی بیان می‌گویند.»

البته همه اصولگرایان در توییتر از حسن عباسی حمایت نکردند. به خصوص جریانی که در توئیتر به آسید پویان متصل است. آسید پویان ضمن اینکه حسن عباسی را استاد خطاب کرده، نوشته «بعید نیست در هیاهویی که اخیرا ضد انقلاب با هدف مشغول‌سازی و انحراف از مسائل اصلی، علیه جامعه اطلاعاتی کشور ایجاد کرده‌اند، عناصر نفوذی که خود را شاگرد حسن عباسی معرفی می‌کنند، از آب‌گل‌آلود ماهی بگیرند و به دوگانه کاذب حزب‌الله _ واجا دامن بزنند. این دوگانه قطعا مورد تأیید استاد نیست»

به گزارش رویداد۲۴ صادق نیکو نیز سوال مهمی را مطرح کرده و نوشته است «اگر حسن عباسی ادعای خلاف واقع کرده مثل بقیه محاکمه‌اش کنید. وکیل و معلم و خبرنگار و انقلابی و محیط زیستی و... مصونیت قضایی نباید داشته باشند...، اما این سوال هم جواب بدهید آمدنیوز به چه منبعی وصل است که ده‌ها سند و فیلم و خبر منتشر می‌کند؟! چرا گزارش نمی‌دهید منابع خبری آمدنیوز چه کسانی هستند؟!»

البته اسنادی که آمدنیوز منتشر کرده، از حقوق‌های نجومی گرفته تا فیلم علی محمد احمدی استاندار کهگلویه و بویراحمد و ... عموما علیه دولت روحانی بوده و اسنادی که علیه حاکمیت منتشر کرده است، مثل ادعا درباره فرزند آملی لاریجانی، به شدت از سوی مقامات امنیتی ایران تکذیب شده است و بیشتر شبیه یک دروغ سازی بوده و به نظر می‌رسد منابع خبری آمدنیوز با هدف تضعیف دولت روحانی، اخبار خود را در اختیار این کانال قرار می‌دهند.
برچسب ها: حسن عباسی
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
پر بحث ترین
خواندنی

جناحی در کشور جایگاه ولایت فقیه را فراتر از قانون اساسی قرار داده و به دیگران تحمیل می کنند که این را قبول کنند/گر کسی ابراز التزام کند، گفته می‌شود اعتقاد ندارد و اگر ابراز اعتقاد کند، بهانه می‌آورند که التزام ندارد/رهبری نظام همچنان افزایش مشارکت در انتخابات را مهم‌ترین ضامن بقا و امنیت نظام می‌داند/آمده ایم که بمانیم