امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۱۹۵۲۷
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۹

ایران در دفاع از منافع ملی خود با کسی شوخی ندارد

خرداد؛ رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با اشاره به برخی زمزمه ها مبنی بر حضور ناوهای اسرائیلی در خلیج فارس تحت ائتلاف آمریکا، گفت: ایران مقتدرانه از منافع ملی خود در آب های سرزمینی و هرجا که منافع ملی اقتضا کند دفاع می کند و در این خصوص با کسی شوخی ندارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان پدافند غیرعامل کشور، سردار «غلامرضا جلالی» روز چهارشنبه در گفت‌وگویی با تاکید بر اینکه آمریکایی ها به دنبال برهم زدن امنیت خلیج فارس هستند، گفت: ایران به دنبال توسعه امنیت جمعی در منطقه است و این مهم را در چارچوب همکاریهای مشترک با همسایگان در راستای منافع مشترک تلقی و در همین چارچوب پیگیری می‌کند.

وی تاکید بر اینکه اسرائیل غاصب، منبع ناامنی در جنوب غرب آسیاست، اضافه کرد: حال چگونه این مولود نامشروع قرار است امنیت در خلیج فارس را تامین کند؟ البته اگر دشمنان به دنبال جنگ افروزی هستند بدون شک از سربازان دلیر ما پاسخ محکم و کوبنده ای دریافت خواهند کرد چنانکه پیش از این اقتدار ما را دیدند.
رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور ادامه داد: اسرائیلی ها اگر واقعا توانایی تامین امنیت دارند؛  در گام نخست امنیت خود را در برابر رزمندگان مقاومت در فلسطین و لبنان و ... تامین کنند.
جلالی تاکید کرد: استنباط ما این است که آمریکا در تشکیل یک ائتلاف واقعی در منطقه علیه ایران شکست خواهد خورد و در مقابل آن ائتلاف ملت های آزاد منطقه تحت لوای مقاومت امنیت جنوب غرب آسیا را تامین می کند.

سیدحسن نصرالله مرد شماره یک جهان عرب

جلی با تبریک سالروز پیروزی حزب الله لبنان در جنگ ۳۳ روزه، اظهار داشت: ۲۳ مرداد ماه به عنوان سالروز مقاومت اسلامی نامگذاری شده است اما آنطور که باید و شاید این «روز عزیز» مورد توجه قرار نمی‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه زمانی اسرائیل غاصب در جنگ ۶ روزه کشورهای عربی را درهم کوبید، بیان کرد: حزب الله لبنان به عنوان یک جنبش شیعی کوچک کار خود را آغاز کرد اما با نصرت الهی و ایمان و اعتقاد راسخ رهبرانش، این جنبش امروز تبدیل به یک قدرت بازدارنده برای لبنان و حتی منطقه شده است.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با بیان اینکه به نظر من امنیت لبنان امروز به دلیل اقتدار حزب الله است، عنوان کرد: اگر حزب الله نبود اسرائیل غاصب امنیت لبنان را به مخاطره انداخته بود.

 جلالی با تمجید از شجاعت و رهبری هوشمندانه سیدحسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان گفت: بصیرت، شجاعت، قاطعیت و ایمان به نصرت الهی، سیدحسن نصرالله را تبدیل به مرد اول جهان عرب کرده است.

مقاومت دست برتر را در منطقه داراست

جلالی با تاکید بر اینکه جریان مقاومت پیروز جنگ اراده هاست، خاطرنشان کرد: دشمن تلاش دارد تا عنصر مقاومت و ایستادگی ملت های منطقه را تضعیف کند و خود را دست برتر نشان دهد در حالی که واقعیت چیز دیگری است.

وی با اشاره به اینکه با پیروزی انقلاب اسلامی ایران، روند تحولات منطقه ای برهم خورده و معادلات به نفع ملت‌های آزاده و به ضرر استکبار جهانی در حال پیش روی است، افزود: به نظر ما اسرائیل غاصب مظهر تروریسم سازمان یافته، خباثت و ظلم و ستم بر مردم منطقه است و تنها توانایی این رژیم «کودک کشی» است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
پر بحث ترین
خواندنی