امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۱۹۵۳۹
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۰

ابراز تردید سفیر آمریکا در مسکو درباره آینده پیمان استارت نو

خرداد؛سفیر آمریکا در مسکو گفت که پیمان استارت نو ایرادهای بسیاری دارد که باید رفع شود.

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری رویترز، سفیر آمریکا در مسکو امروز -چهارشنبه- گفت که آخرین معاهده مهم تسلیحات هسته‌ای میان این کشور و روسیه، قدیمی است و چندین نقص جدی دارد. وی افزود که با منقضی شدن این توافق در سال ۲۰۲۱، احتمال برچیده شدن کامل آن وجود دارد.

«جان هاتسمان»، سفیر آمریکا در روسیه، در گفت‌وگو با رادیو اکو موسکوی گفت: «برخی خواهان تمدید پیمان استارت نو هستند. برخی نیز می‌خواهند پیمانی جدید در این رابطه شکل گیرد. شخصا نمی‌دانم این پیمان چه آینده‌ای خواهد داشت.»

وی افزود که این توافق زمانی منعقد شد که خبری از جنگ‌های سایبری، موشک‌های مافوق صوت و آماده‌سازی‌هیا چین در زمینه تسلیحات هسته‌ای نبود.

این دیپلمات افزود: «این معاهده ایرادهای بسیاری دارد، چراکه تمامی تسلیحات هسته‌ای تاکتیکی را پوشش نمی‌دهد.»

وی در ادامه گفت: «بنابراین پرسش‌های بسیاری است که بدان‌ها پاسخ داده نشده است. در این‌باره بحث و گفت‌وگو خواهیم کرد؛ این‌که آیا استارت نو را تمدید کنیم یا آن‌که توافقی جدید با این کشور شکل دهیم.»
برچسب ها: سفیر آمریکا ، مسکو
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
پر بحث ترین
خواندنی

جناحی در کشور جایگاه ولایت فقیه را فراتر از قانون اساسی قرار داده و به دیگران تحمیل می کنند که این را قبول کنند/گر کسی ابراز التزام کند، گفته می‌شود اعتقاد ندارد و اگر ابراز اعتقاد کند، بهانه می‌آورند که التزام ندارد/رهبری نظام همچنان افزایش مشارکت در انتخابات را مهم‌ترین ضامن بقا و امنیت نظام می‌داند/آمده ایم که بمانیم