امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۱۹۵۴۲
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۱:۴۳

روسیه دو بمب افکن با قابلیت حمل سلاح هسته ای نزدیک آمریکا مستقر کرد

خرداد؛ وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که دو فروند بمب افکن دورپرواز راهبردی توپولف۱۶۰ که توانایی حمل موشک های هسته ای دارد را در منطقه آنادیر خود که در شرقی ترین نقطه روسیه و در فاصله نزدیک از شرق آمریکا قرار دارد، مستقر کرده است.

وزارت دفاع روسیه روز چهارشنبه در بیانیه خود گفت: دو بمب افکن راهبردی حامل موشک توپولف-۱۶۰ واحد هواپیمایی دورپرواز نیروی هوافضای روسیه از یک نقطه کشور با پیمودن فاصله بیش از شش هزار کیلومتری در فرودگاه منطقه آنادیر فرود آمدند.
این پرواز هشت ساعت بطول انجامید و هواپیماها بدون سوختگیری این مسافت را پیمودند.
توپولف-۱۶۰ در طبقه بندی ناتو، «بلک‌جک» ، بمب‌افکن استراتژیک مافوق صوت ساخت شرکت توپولف در کشور روسیه (شوروی) است.
این بمب افکن دارای قابلیت حمل بمب هسته‌ای و متعارف می‌باشد و آخرین بمب افکن استراتژیک ساخت شوروی است که بزرگترین هواپیمای جنگی، بزرگترین هواپیمای مافوق صوت و بزرگترین هواپیما با قابلیت بال متغیر به حساب می آید که تاکنون ساخته شده‌ است.
توپولف-۱۶۰ در دوران جنگ سرد به عنوان پاسخی به پروژه بمب افکن بی-۱ لنسر آمریکا و با مأموریت اصلی شلیک موشک‌های کروز هواپایه طراحی و تولید شد.
بمب افکن توپولف- ۱۶۰ بلک جک امروزه سنگین وزن‌ترین و از نظر توان حمل مهمات قدرتمندترین بمب افکن حال حاضر دنیاست. این هواپیما به علت توانایی مانور بالا و رنگ سفید آن به قوی سفید معروف است.

در ادامه بیانیه وزارت دفاع روسیه گفته شده است: پرواز دو هواپیمای توپولف-۱۶۰ در چارچوب رزمایش هوایی تحت فرماندهی سرگئی کوبیلاش فرمانده واحد هواپیماهای دورپرواز نیروی هوافضای روسیه که تا پایان هفته جاری بطول می انجامد، صورت گرفت.
 در جریان این رزمایش، استقرار هواپیماها در فرودگاه های عملیاتی و نیز پرواز با سوختگیری هوایی تمرین می شود و در آن ۱۰ فروند هواپیماهای توپولف-۱۶۰ و توپولف-۹۵ ام.اس و ایل-۷۸ شرکت دارند.
روابط روسیه و آمریکا از سال ۲۰۱۴ با تغییر حکومت اوکراین والحاق شبه جزیره کریمه به روسیه تیره است و آمریکا برای مجازات روسیه بیش از ۷۰ بسته تحریمی در مورد این کشور وضع کرده است.
پس از خروج امریکا از پیمان منع موشک های هسته ای کوتاه و میانبرد که خروج روسیه را هم در پی داشت. مسکو اعلام کرده است در صورت استقرار موشک های آمریکایی در اروپا، به آن پاسخ خواهد داد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی