امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۱۹۶۰۰
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۶

چین با معترضان هنگ کنگی انسانی رفتار کند

خرداد؛رئیس‌جمهوی آمریکا از پکن خواست تا برای رسیدن به توافق با واشنگتن با معترضان هنگ کنگی رفتاری «انسانی» داشته باشد.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اینترنتی روزنامه گاردین، «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهوی آمریکا، از پکن خواست تا برای رسیدن به توافق با واشنگتن با معترضان هنگ کنگی رفتاری «انسانی» داشته باشد.

ترامپ روز گذشته طی پیامی توئیتری گفت: «میلیون‌ها نفر در چین کار خود را رها کرده تا به کشورهایی بروند که شامل تعرفه‌های آمریکا قرار نمی‌گیرند. هزاران شرکت این کشور را ترک کرده‌اند. البته که چین می‌خواهد با آمریکا به توافق برسد. باید دید که آیا با هنگ کنگ رفتاری انسانی پیشه می‌کنند یا نه!»

وی در ادامه افزود: «شکی ندارم که اگر رئیس‌جمهور شی بخواهد این مشکل را سریع و انسانی حل کند،‌ می‌‌تواند.»

این در حالی است که وزارت خارجه آمرکیا پیشتر اعلام کرده بود که «عمیقا نگران» تحرکات شبه‌نظامی چین در مرزهای هنگ کنگ است.
برچسب ها: ترامپ ، چین ، هنگ کنگ
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
پر بحث ترین
خواندنی

جناحی در کشور جایگاه ولایت فقیه را فراتر از قانون اساسی قرار داده و به دیگران تحمیل می کنند که این را قبول کنند/گر کسی ابراز التزام کند، گفته می‌شود اعتقاد ندارد و اگر ابراز اعتقاد کند، بهانه می‌آورند که التزام ندارد/رهبری نظام همچنان افزایش مشارکت در انتخابات را مهم‌ترین ضامن بقا و امنیت نظام می‌داند/آمده ایم که بمانیم