امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۱۹۶۰۷
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۵

تعرض وزیر تندرو اسرائیلی همراه با ده‌ها شهرک‌نشین به مسجد الاقصی

خرداد؛وزیر کشاورزی رژیم صهیونیستی امروز (پنجشنبه) همراه با ده‌ها شهرک‌نشین یهودی به مسجد الاقصی تعرض کرد.

به گزارش خرداد، مرکز اطلاع رسانی فلسطین، اوری آرئیل وزیر تندرو اسرائیلی باز هم در راس شهرک‌نشینان صهیونیست تحت حمایت شدید نیروهای پلیس وارد قبله نخست مسلمانان شد.

رژیم صهیونیستی رسما از تعرض شهرک نشینان صهیونیست به مسجد الاقصی حمایت می‌کند و این تعرضات معمولا تحت حمایت نیروهای پلیس انجام می‌گیرند.

این رژیم به هر شیوه‌ای درصدد فراهم کردن زمینه برای تقسیم زمانی و مکانی مسجد الاقصی بین مسلمانان و یهودیان است.

وزیر امنیت داخلی رژیم صهیونیستی اخیرا خواستار تغییر وضعیت حاکم بر مسجد الاقصی شد تا شهرک‌نشینان یهودی بتوانند آزادانه وارد این مسجد شده و آموزه‌های تلمودی خود را در داخل آن بجای آورند.

"گلعاد اردان" در گفت‌وگو با رادیو اسرائیلی "اف ام ۹۰" مدعی شد که یهودیان از سال ۱۹۶۷ تا به امروز همواره مورد ظلم واقع شده‌اند و باید شرایط تغییر کند تا آن‌ها بتوانند در داخل مسجد الاقصی آزادانه به انجام آموزه‌های تلمودی بپردازند.

سازمان‌های تندرو یهودی از اظهارات اردان استقبال کرده‌اند.

این اظهارات خشم گسترده فلسطینیان و کشورهای اسلامی و عربی را در پی داشته است.

این در حالی است که روز عید سعید قربان نیز بیش از ۱۷۰۰ شهرک‌نشین صهیونیست به مسجد الاقصی تعرض کردند که این مساله به درگیری شدید در این مسجد منجر شد و طی آن بیش از ۶۰ فلسطینی زخمی شدند.

گفتنی است که سازمان علمی، فرهنگی و تربیتی ملل متحد "یونسکو" اکتبر ۲۰۱۶ پیش نویس قطعنامه‌ای را به تصویب رساند که وجود ارتباط دینی میان مسجد الاقصی و یهودیان را رد می‌کند و این مسجد را مکانی مقدس برای مسلمانان می‌داند.

قدس و مسجد الاقصی به موجب قطعنامه‌های بین‌المللی تحت اشغال هستند و رژیم صهیونیستی اجازه هیچ‌گونه دخل و تصرفی در آن‌ها را ندارد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
پر بحث ترین
خواندنی