امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۱۹۶۳۱
تاریخ انتشار: ۲۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۸

تهدید جدید آمریکا علیه نفتکش گریس 1

خرداد؛ آمریکا تهدید کرد اعطای روادید به خدمه نفتکش گریس ۱ که از سوی مقامات جبل الطارق آزاد شدند را ممنوع خواهد کرد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان،  آمریکا تهدید کرد اعطای روادید به خدمه نفتکش گریس ۱ که از سوی مقامات جبل الطارق آزاد شدند را ممنوع خواهد کرد.

اخبار سیاسی- مورگان اورتاگوس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در اظهاراتی بی اساس مدعی شد: نفتکش گریس ۱ در حال کمک رسانی به سپاه پاسداران ایران بود که از سوی واشنگتن، سازمانی تروریستی به حساب می‌آید و این یعنی خدمه کشتی ممکن است شایسته دریافت روادید آمریکا نباشند و یا با ورود آن‌ها به آمریکا به دلایل مرتبط با مسأله تروریسم، مخالفت شود.

وی افزود: جامعه دریانوردی باید بداند دولت آمریکا قصد دارد روادید چنین خدمه‌ای را لغو کند.

اورتاگوس در ادامه مدعی شد: آمریکا به استفاده از تمامی ابزار‌های موجود برای محروم کردن ایران و وکلایش از منابعی که آن‌ها برای کار‌های شرورانه و فعالیت‌های بی ثبات کننده در سوریه و مکان‌های دیگر به آن نیاز دارند، ادامه خواهد داد.

این اقدام تلافی جویانه پس از آن انجام می‌شود که با وجود درخواست آمریکا از مقامات جبل الطارق برای تمدید توقیف نفتکش گریس ۱، این نفتکش با حکم دادگاه عالی جبل الطارق آزاد شد.

ایران پیشتر اعلام کرده بود محموله گریس ۱ که از سوی کشور‌های اروپایی مورد تحریم قرار گرفته، در حال حرکت به سمت سوریه نبوده و خواهان رفع توقیف آن شده بود.


برچسب ها: نفتکش گریس ، آمریکا
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
پر بحث ترین
خواندنی