امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۱۹۶۳۸
تاریخ انتشار: ۲۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۳

زکزاکی به دلیل نارضایتی از مراکز درمانی هند، به نیجریه باز می گردد

خرداد؛ سخنگوی جنبش اسلامی نیجریه روز پنجشنبه گفت: شیخ ابراهیم زکزاکی رهبر شیعیان نیجریه به دلیل نارضایتی از وضع درمانی و تیم پزشکی هند، به وطن باز می گردد.

به گزارش نشریه تایمز نیجریه، ابراهیم موسی افزود: شیخ زکزاکی در مسیر بازگشت به نیجریه است و از طریق فرودگاه ابوجا وارد کشور می شود.

پیش از این نیز در صفحه توییتر، پیامی ویدئویی از زکزاکی منتشر شده بود که وی اعلام کرد؛ بیمارستان هند با بازگشت وی و همسرش به نیجریه موافقت کرده است.

نشریه تایمز نیجریه می نویسد؛ عمده دلیل بازگشت شیخ زکزاکی به نیجریه به دلیل نارضایتی از تیم پزشکی هندی بوده و خواستار تحت درمان قرار گرفتن توسط پزشکان مورد نظر خود است.

شیخ زکزاکی همچنین در نوار صوتی در روز گذشته اعلام کرد که شرایط درمان در بیمارستان هندی از نیجریه بدتر است.

زکزاکی در نوار صوتی گفت که در بیمارستان هند ویروسی شده است.

شیخ ابراهیم زکزاکی متذکر شده است: بر خلاف آنچه قبل از ورود ما توافق شده بود که پزشکان شخصی خودمان درمان را برعهده بگیرند اما بیمارستان با تغییر تیم پزشکی، متعهد به توافق پیشین نبوده است.

تارنمای تایمز نیجریه نوشت: تاکنون چندین کشور از جمله ترکیه و مالزی برای پذیرش مجدد وی اعلام آمادگی کرده اند.

رهبر شیعیان نیجریه عصر دوشنبه گذشته برای درمان، ابوجا را به مقصد هند ترک کرد.

به گزارش روزنامه پانج چاپ نیجریه، با دستور دادگاه عالی نیجریه شیخ ابراهیم زکزاکی به همراه همسر خویش اجازه دارد برای پیگیری های درمانی به یکی از بیمارستان های هند مراجعه کند.  

دستور دادگاه نیجریه در حالی صادر شده که شیخ زکزاکی به همراه همسرش در سه سال گذشته در بازداشت نیروهای امنیتی بود.

بر اساس حکم دادگاه، وزارت امور خارجه نیجریه باید رهبر شیعیان این کشور را آزاد کرده تا برای معالجه به کشور هند برود و پس از مرخص شدن از بیمارستان برای  ادامه جلسه دادگاه به کشور بازگردد.
برچسب ها: زکزاکی ، هند ، نیجریه
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
پر بحث ترین
خواندنی