امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۱۹۶۶۰
تاریخ انتشار: ۲۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۸

جزیره گرینلند فروشی نیست

خرداد؛دولت دانمارک مطابق بیانیه‌ای اعلام کرده است که سرزمین گرینلند فروشی نیست و هر گونه تلاش در این مورد توسط آمریکا را مردود دانسته است.

به گزارش ایلنا به نقل از سی‌ان‌ان، دولت محلی گرینلند امروز -جمعه- طی بیانیه‌ای اعلام کرده است که سرزمین گرینلند فروشی نیست و هر گونه تلاش در این مورد توسط آمریکا را رد کرده است.

مطابق گزارش روزنامه وال استریت ژورنال، « دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا در جمع خصوصی با مشاوران خود از آنها خواسته است نسبت به طرح خرید سرزمین گرینلند تحقیق کنند.

گرینلند بزرگ‌ترین جزیره جهان است که به صورت خود مختار اداره می‌شود و تحت حاکمیت دانمارک است.

پایگاه نظامی آمریکا در این جزیره قرار دارد که یکی از پایگاه‌های قدیمی به جا مانده از جنگ سرد مجهز به موشک‌های بالستیک در این منطقه قطبی است.

پیش از این پیشنهاد خرید گرینلند در سال های ۱۸۶۷ و همینطور جنگ جهانی دوم توسط دولت آمریکا مطرح شده بود که با رد آن توسط دولت دانمارک مواجه شد.
پربیننده ترین
چند رسانه ای
پر بحث ترین
خواندنی